Arhīvs

Jauno režisoru īsfilmas LTV 7

Sākot ar 7. oktobri, turpmāk līdz pat gada beigām trešdienu vakaros no pulksten 22:00 LTV 7 ēterā būs skatāmas Latvijas jauno kinorežisoru īsfilmas (katru trešdienu divas!), programmā pirmās – Agneses Laizānes “Spoguļvīrs” un Reiņa Spailes “Tukšās zemes ritmi”, nākamnedēļ – Pētera Ķimeļa un Staņislava Tokalova darbi, līdz 30. decembrim kopā 26 filmas.

Latvijas Televīzija ar šādas vakara ētera slejas izveidošanu reaģē uz lielo pieprasījumu un interesi, kādu Latvijas kinoveidotāju jaunās paaudzes darbi piedzīvo dažādos festivālos, un atklāj LTV kā piemērotu un iedrošinošu platformu, ar kuras palīdzību jauniem talantiem atrast savu skatītāju. Savukārt skatītājam tā ir iespēja redzēt jaunu un svaigu kino, kas varbūt brīžiem pat radikāli atšķiras no pieredzējušo kolēģu skatījuma uz pasauli, tomēr filmās redzami arī pazīstami un skatītāju iemīļoti aktieri – Andris Keišs, Intars Rešetins, Baiba Broka, Guna Zariņa un daudzi citi.

LTV iniciatīva ir nebijusi iespēja TV ekrānos noskatīties darbus, no kuriem lielākā daļa demonstrēti tikai filmu festivālos; filmas ir ļoti dažādas, taču kopā tās lieliski iezīmē jauno režisoru daudzveidīgos rokrakstus. Programmā iekļautas gan filmas, kas atbalstītas Nacionālā Kino centra debijas filmu konkursos (piemēram, Laizānes, Spailes un Ķimeļa darbi), gan Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps jau apbalvotas filmas (piemēram, Staņislava Tokalova un Lienes Lindes darbi), arī citos festivālos atzinību guvušas īsfilmas (piemēram, šovasar Rojas festivālā ROJAL galveno balvu saņēmusī Gata Ungura filma Plenči).

Autoru vidū ir studenti un diplomandi no Latvijas Kultūras akadēmijas, Baltijas mediju un filmu skolas, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA). LTV pārstāvji atzīst, ka šāda prakse noskatīta Igaunijā, kur jau vairākus gadus Baltijas Filmu un mediju skolas studentu darbi tiek demonstrēti sabiedriskās televīzijas kanālā ETV2.

Informācija par filmām būs atrodama LTV Kultūras ziņās un portālā lsm.lv, kur tiks publicētas intervijas ar jaunajiem režisoriem, turpat arī vēl nedēļu pēc ētera īsfilmas būs pieejamas arhīvā. Pirmā saruna ar režisoriem Agnesi Laizāni un Reini Spaili jau izlasāma portālā lsm.lv.

Pilna īsfilmu programma oktobrī, novembrī un decembrī – ŠEIT.

Papildinformācija:
Agita Pudule
LTV komunikācijas speciāliste
Tālr. 67200751
Mob. 22046219
E-pasts: agita.pudule@ltv.lv

7.10.2015.

07/10/2015