Arhīvs

Jaunākās Latvijas filmas gada garumā izrādīs visā Latvijā

24. novembrī ar Kinodienu Talsu rajonā ceturto sezonu uzsāk Latvijas Kinematogrāfistu savienības (LKS) Latvijas filmu reģionālās izplatīšanas projekts „Kino visiem un visur Latvijā”. Šī projekta ietvaros gada garumā Latvijas reģionos būs iespēja noskatīties jaunākās Latvijā uzņemtās filmas.

Projekta ietvaros visā Latvijā tiks organizētas skatītāju tikšanās ar filmu autoriem, veidotas tematiskas filmu programmas, kinodienas un īpašu pasākumu seansi. Tuvākajā laikā visā Latvijā tiks piedāvāta režisora Dāvja Sīmaņa tikko pabeigtā gleznieciski iespaidīgā dokumentālā filma „Pēdējā tempļa hronika”, kurā portretēta Latvijas Nacionālās bibliotēkas celtniecība. Režisores Lailas Pakalniņas jaunā spēlfilma „Picas”, kas Latvijā pirmo reizi tiks izrādīta 21. decembrī, drīz pēc tam būs skatāma visā Latvijā.

Projekta „Kino visiem un visur Latvijā” organizētāji apņēmušies ne tikai aizvest Latvijā uzņemtās filmas pie skatītājiem ārpus Rīgas, bet arī nodrošināt filmu autoriem atgriezenisko saiti ar skatītāju, lai palīdzētu saprast, kādas filmas no to veidotājiem sagaida daudzveidīga auditorija visos Latvijas novados.

23/11/2012