Arhīvs

Jaunā režisora Riekstiņa filma atlasīta Kannu tirgus skatei

Jaunā režisora Kristiana Riekstiņa eksperimentālā spēlfilma ”Eva”, kas top studijā “Mistrus Media” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, iegūst balvu Viļņas kinofestivāla industrijas programmā “Meeting Point” – ceļazīmi uz Kannu festivāla tirgus skates speciālseansu.

 

Marta beigās vairāk  nekā simt kinoprofesionāļu no visas Eiropas satikās Viļņas starptautiskā  kinofestivāla  Kino Pavasaris industrijas programmā Meeting Point un tika iepazīstināti ar 23 filmu projektiem no Eiropas, kas atlasīti debijas filmu programmā Coming Soon New Talents. Topošo filmu prezentācijas vērtēja  starptautiska žūrija,  un galveno balvu – demonstrēšanas iespējas 2018. gada maijā Kannu kinofestivāla ietvaros notiekošajā tirgus skatē Marché du Film – saņēma trīs projekti,  starp tiem arī filmu studijā Mistrus Media veidotā jaunā latviešu režisora Kristiāna Riekstiņa debijas spēlfilma Eva. Starptautiskā žūrijā projektus vērtēja kinokritiķe un žurnāliste no Čīles Pamela Bienzobas Saffien, filmu izplatītājs Jean-Baptiste Baillu Matre no Francijas un Viļņas filmu klāstera direktors Romanas Matelis, kuri īpaši novērtēja filmas Eva vizuālo kvalitāti ierobežota budžeta apstākļos (filma finansiāli atbalstīta Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā Mikrobudžeta filmu ražošana).

Filmu tirgus Marché du Film ietvaros 14. maijā Kannās notiks speciālais seanss Vilnius IFF Goes to Cannes, kam starptautiskā žūrija izvēlējās Kristiana Riekstiņa spēlfilmu Eva, dokumentālo filmu Russia Today  (režisore Annegret Sachse) un jauno lietuviešu spēlfilmu Isaac (režisors Jurģis Matulevičius).

Spēlfilma Eva ir psiholoģisks trilleris ar mistikas elementiem, tā ir jaunā režisora Kristiāna Riekstiņa debijas filma pēc Latvijas Kultūras akadēmijas kinorežijas apakšnodaļas absolvēšanas.

Filma vēsta par to, kā pēc  ugunsnelaimes un gāzes eksplozijas dzīvoklī jauna sieviete  Eva pārceļas uz nomaļu brīvdienu māju kopā ar eksplozijā cietušo kopjamo vīru Robertu, lai atgūtos un ārstētos no negadījumā gūtajām traumām. Drīzumā mājā sāk notikt dīvainas lietas – pazūd Evas mantas, uzrodas noslēpumainas draudu zīmes, Eva nonāk konfliktā ar vīramāti Helēnu, medmāsu Ingu un citiem retajiem mājas apmeklētājiem. Pakāpeniski Eva gūst pārliecību, ka aiz notiekošā stāv viņas vīrs Roberts.

Filmā lomas atveido aktieri Ieva Segliņa, Lilita Ozoliņa, Marija Bērziņa, Toms Liepājnieks.  Filmas operators ir Mārtiņš Jurevics, montāžas režisors – Toms Krauklis, izpildproducente Annija Korpa, filmas producents Gints Grūbe. Filma Eva veidota filmu studijā Mistrus Media kā eksperimentāls spēlfilmas projekts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas atbalstu.

Latvijā filmu  plānots demonstrēt 2018. gada rudenī.

 

5.04.2018.

05/04/2018