Arhīvs

Jauna animācijas īsfilma bērniem „Joka pēc alfabēts”

Filmu studijā RIJA nupat pabeigts darbs pie jaunas animācijas filmas Joka pēc alfabēts. Sadarbojoties filmas scenārija autorei, māksliniecei Indrai Sproģei, dziesmas autoram Renāram Kauperam un režisoram Reinim Kalnaellim, tapusi jautra un asprātīga trīs minūšu animācijas īsfilma, kas kopā ar izdevniecībā Zvaigzne ABC izdoto tāda paša nosaukuma grāmatu dodas ceļā pie savas auditorijas 14.decembrī.

Filma rotaļīgā spēles veidā aicina skatītājus dungot līdz dziesmas vārdus un ieved mazo skatītāju noslēpumainajā burtu pasaulē! Filmas DVD disku papildina versijas ar subtitriem latviešu un angļu valodās, video par filmas tapšanu un Renāra Kaupera iedziedātās dziesmiņas karaoke. Animācijas filmas, dziesmas un grāmatas komplekts papildina viens otru, piedāvā bērniem vieglā un interesantā veidā apgūt alfabētu.

Māksliniecei Indrai Sproģei šī filma ir debija animācijā. Filmas režisors Reinis Kalnaellis pēc savas filmas Kad āboli ripo panākumiem ārzemju festivālos turpina par ābolu tēmu un īsfilma sākas ar apaļu ābolu, kas kopā ar gliemežu ģimeni, jaguāru, krabi, lāci, mušu, odu, peli, trusi un zaļo žurku priecājas par it kā netīšām salikto alfabētu. Renāra Kaupera balss Latvijas animācijā pirmo reizi ieskanējās Lotē no izgudrotāju ciema un nākamgad priecēs Lotes fanus filmas turpinājumā Lote un Mēness akmens noslēpums.
Bērniem domātā filmiņa tapusi pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes finansiālajam atbalstam. 
Filmu jau no šodienas ir iespējams noskatīties arī internetā: http://alfabets.filmbinder.com/
 

                 Joka pēc alfabēts

13/12/2010