Arhīvs

Jāņa Streiča meistarklases

Pirmais Jāņa Streiča kino gada pasākums ir režisora meistarklases kinoteātrī “Splendid Palace” 13., 20. un 27. aprīlī – Jānis Streičs stāsta par savām filmām, demonstrē un komentē filmu fragmentus, atbild uz auditorijas jautājumiem.

plakats Meistarklases

Publikas ārkārtīgās intereses dēļ pirmā meistarklase 13. aprīlī jau pārcelta no iepriekš plānotās Mazās zāles uz Lielo zāli, un skatītāji tiek lūgti uz seansu ierasties laikus, lai katrs varētu atrast sev vietu zālē.

Pirmās meistarklases tēma ir Streičs un aktieri, piedalīties sarunā solījuši arī vairāki Jāņa Streiča filmu tēlotāji, piemēram, Jānis Paukštello.

Meistarklašu moderatore būs kinokritiķe Daira Āboliņa, kura saka:

„Kamēr mums vēl nav Jāņa Streiča vārdā nosauktās kino augstskolas, varam baudīt mūsu kino vecmeistara profesijas smalkumus “dzīvajā” un ieiet viņa radošajos labirintos kopā. Jāņa Streiča meistarklases tik plašai auditorijai ir nebijis notikums Latvijā.

Nez vai eksistē tāds jēdziens, kā “Streiča aktieris”, taču režisors spēj atklāt personības spēku un starojumu, ne tikai dodot pirmo vai otro elpu jau atzītiem profesionāļiem, bet arī atklāt kino gēnu jaunos talantos – vienalga, vai tas ir bērns, vai arī gadu gadiem kinostudijas gaiteņos satikts kolēģis. Vai Streičam ir sava metode? Vai viņš paļaujas uz intuīciju?

Kā uz ekrāna izpaužas viņa gleznotāja talants, iekārtojot mazā Boņuka mājas pagalmu vai Džūlijas Lambertas ekspresīvo teātra pasauli? Jānis Streičs ļoti lielu nozīmi filmās piešķir tēla biogrāfijai šī vārda visdetalizētākajā nozīmē, sākot ar tukšu šķīstošās kafijas bundžiņu un beidzot ar strīdā paplūdušu skropstu tušu.

Un vēl režisors, kuram piemīt spilgts autorrokraksts, ne tikai “pa jaunam”, bet bieži vien līdz nepazīšanai “citādi” izlasa literatūru un pārvērš to Streiča neatkārtojamajās filmās, kuras kļūst par hitiem ne tikai laikabiedriem, bet arī viņu bērniem un bērnu bērniem. Režisors Jānis Streičs, kura filmas tautā folklorizējušās, pirmo reizi publiski dalīsies savos profesionālajos noslēpumos.

Meistarklases paredzētas visiem interesentiem, taču īpaši aicinām studentus.
Ieeja bez maksas.
Visus interesentus lūdzam pieteikties, rakstot uz adresi splendid@riga.lv.

Vairāk informācijas: www.kinomuzejs.lv, www.splendidpalace.lvFacebook

Norises vieta – kinoteātris Splendid Palace, Rīga, Elizabetes iela 61

Meistarklašu tēmas:

13.04. pl.19.00
STREIČS UN AKTIERI
Darbs ar profesionāliem aktieriem, bērniem un tipāžiem.

20.04. pl.19.00
CILVĒKS, VĀRDS UN LIETAS
Varoņa personības un mēroga paplašināšana caur lietām un priekšmetiem.

27.04. pl.19.00
STREIČS INSCENĒ LITERATŪRU
Teātris, Cilvēka bērns, Nepabeigtās vakariņas, Tikšanās uz Piena ceļa, Ipolits

Organizē biedrība Ekrāns, LKA Rīgas Kino muzejs, Nacionālais Kino centrs
Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Nami

Jāņa Streiča kinogada kuratore
Agnese Zeltiņa,
26785810,
agnese.zeltina@gmail.com

12.04.2016.

12/04/2016