Arhīvs

Jāņa Cimermaņa animācijas filma „Tīģeris” uzvar lielākajā Lielbritānijas animācijas festivālā

Lielbritānijas vecākā un lielākā – Bredfordas Animācijas festivāla – žūrija piešķīrusi galveno balvu bērnu filmu kategorijā Jāņa Cimermaņa 2010. gadā tapušajai filmai Tīģeris, kas uzņemta Filmu studijā ANIMĀCIJAS BRIGĀDE. 

Filma Tīģeris ir kārtējā sērija Avārijas brigādes varoņu piedzīvojumos un sākas ar to, ka nakts vidū cauri pilsētai brauc dīvaina auto karavāna. No rīta bērni uz ielas atrod lielu kasti, no kuras atskan mīklainas skaņas. Tiek izsaukti Avārijas brigādes vīri. Viņi uzmanīgi atver kasti un no tās izrāpjas tīģeriene ar mazuli…

 
Studija norāda, ka Tīģeris ir pirmā Animācijas brigādes filma, kura saņēmusi balvu kādā no Lielbritānijas festivāliem un ļoti ar to lepojas.

Filmiņa šogad jau pabijusi tādos prestižos festivālos , kā Clermont-Ferrand, Čikāgas starptautiskajā bērnu un jauniešu filmu festivālā, Toronto, Seulā, Norvēģijā, Brazīlijā, Briselē, Francijā.
 
Bredfortas animācijas filmu festivāls, ko jau 18. reizi rīko Bredfortas Nacionālais Mediju muzejs, šogad notika no 8. līdz 12. novembrim. Festivāls ne tikai rīko konkursa skates, bet piedāvā arī tikšanās ar filmu veidotājiem, retrospektīvas, radošās darbnīcas, kur piedalās dalībnieki un filmas no visas pasaules.
 

 
                             Tīģeris

22/11/2011