Arhīvs

Izvēlēti spēlfilmas “Jelgava ‘94” lomu atveidotāji

Pēc vairāku mēnešu atlases izvēlēti aktieri spēlfilmai “Jelgava ‘94”, kas tiks uzņemta pēc Jāņa Joņeva romāna motīviem. No vairāk nekā 500 kandidātiem galveno lomu ieguvis četrpadsmit gadus vecais jūrmalnieks Matīss Barons. Filmā piedalīsies arī jau pazīstami Latvijas aktieri – Ieva Puķe, Andris Keišs, Guna Zariņa, Elīna Vaska, Lāsma Kugrēna un citi.

Aktieru atlases režisore Gunita Groša (aģentūra Casting Bridge) atklāj, ka aktieru atlase bija enerģijas piepildīts, spraigs un radošs process: “Sākām ar filmas galvenā varoņa meklējumiem. No vairāk nekā 500 puišu pieteikumiem uz 1. kārtu tika uzaicināti 186 kandidāti, katram pretendentam tika dota iespēja vispusīgi izpausties. Otrajā kārtā iekļuva 55 pretendenti un izrādījās, ka laimīgais šoreiz bija 98. numurs. Matīss Barons ir mūsu meklētais Jānis – ārēji neuzkrītošs, bet ar “uguni sirdī”, ļoti muzikāls, plastisks un dabisks.”

Filmas režisors Jānis Ābele stāsta, ka aktieru atlase pusaudžu lomām izteikti atšķiras no ierastā kastinga procesa, kad starp profesionāliem aktieriem tiek atlasīts labākais kandidāts. “Šajā gadījumā ļoti svarīga ir paša pusaudža personības un pasaules uztveres atbilstība atveidotajam tēlam. Vizuālais izskats ir otršķirīgs. Mēs nemeklējām Jāņa Joņeva pusaudžu gadu kopiju, lai gan beigu beigās izskats ir diezgan radniecīgs. Matīss mijiedarbojas ar pasauli radniecīgi stāsta galvenajam varonim. Viņš ir topošs intelektuālis, nopietni aizraujas ar klavierspēli. Apvienojumā ar ieklausīšanās spēju un organisku dzīvošanu, nevis spēlēšanu kameras priekšā, ticu, ka viņam uz ekrāna izdosies iedzīvināt Jāni. ”

Filmā būs redzami arī iemīļoti latviešu aktieri. Galvenā varoņa vecākus atveidos Ieva Puķe (Valmieras teātris) un Kaspars Gods (Liepājas teātris). Guna Zariņa (JRT) būs skolas direktore, fizkultūras skolotājs būs Andris Keišs (JRT), savukārt bioloģijas skolotāja – Elīna Vaska. Citās lomās iejutīsies Jānis Jarāns, Lāsma Kugrēna, Brigita Stroda un citi.

Meiteņu lomu atlasē no 200 pretendentēm fināla provēs piedalījās 20 un, konkurējot ar profesionālām aktrisēm, izvēlēti tika trīs jaunatklājumi – Elizabete Zviedre, Sintija Kirsone un Katrīna Puķe. Tāpat pārējām puišu lomām ir atrasti jauni talanti – Endijs Žuks no Salaspils, rīdzinieki Alekss Tauriņš un Sandris Broks, jelgavnieks Miks Svikulis, Jānis Gorškovs no Dobeles un Mārcis Broks no Ogres.

Spēlfilma “Jelgava 94” tiek veidota Jura Podnieka studijā, komandā ir režisors Jānis Ābele, scenārija autors Matīss Gricmanis, operators Aigars Sērmukšs, mākslinieks Aivars Žukovskis, producente Antra Cilinska. Filma saņēmusi Nacionālā Kino centra finansējumu, tās tapšanu atbalsta arī Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Filmas uzņemšana sāksies jau decembrī, pirmizrāde plānota 2019. gada pavasarī.

Jaunumiem par filmu var sekot Facebook lapā ŠEIT

 

Informāciju sagatavoja:
Marta Kontiņa,
spēlfilmas “Jelgava 94” mārketinga vadītāja
+371 29343143
marta@jps.lv

30.11.2017.

01/12/2017