Arhīvs

Izsludināts Nacionālais filmu festivāls LIELAIS KRISTAPS 2014

5. augustā Latvijas Kinematogrāfistu savienība izsludinājusi filmu pieteikšanu Latvijas Nacionālajam filmu festivālam Lielais Kristaps – 2014. Festivāls notiks no 2014.gada 2. līdz 11.decembrim jaundibinātā Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros kinoteātrī Splendid Palace un citās kino zālēs Rīgā un visā Latvijā.

Filmu pieteikšana konkursam
Līdz 2014.gada 10. septembrim Latvijas Kinematogrāfistu savienībā filmu producenti festivāla konkursam var pieteikt savas filmas, kuru pirmizrādes notikušas ne agrāk kā 2012. gada 1. martā. Festivāla nolikumu un pieteikuma anketas var skatīt Lielā Kristapa mājas lapā www.lielaiskristaps.org
 
Lielais Kristaps pārceļ festivālu jaunā kvalitātē
Lielais Kristaps, saskaņā ar leģendu, ir aizstāvis, sargātājs un pārcēlājs. Viņš kļuvis par filmu nozares patronu un atpazīstamu zīmolu. Pirmo reizi Lielais Kristaps notiks starptautiska pasākuma – Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros, ievadot Eiropas Kino akadēmijas (EKA) balvu pasniegšanas ceremonijas, kas notiks Rīgā 2014.gada 12.-13.decembrī. Festivāls tiek rīkots ciešā sadarbībā ar Rīga – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014 notikumu programmu, uzsverot Latvijas filmu piederība Eiropas kino nozarei.    
 
Lielais Kristaps sola bagātu un interesantu programmu. Tajā varēs redzēt tādas spēlfilmas kā režisora Aika Karapetjana Cilvēki tur, Jāņa Norda Mammu, es tevi mīlu, Sergeja Lozņicas Miglā, Aigara Graubas Sapņu komanda 1935, Lailas Pakalniņas Picas, Jāņa Cimmermaņa un Māra Putniņa Džimlai rūdi, rallallā!, Andra Gaujas Izlaiduma gads u.c. Iezīmējas laba dokumentālo un animācijas filmu programma.
 
“Tas būs Notikums ar spēcīgu konkurenci, kas ir filmu veidotāju radošā ieguldījuma un neatlaidības rezultāts. Lai būtu rezultāti, kino procesam vajadzīga nepārtrauktība, pietiekams apjoms un finansējums. Lielais Kristaps dod iespēju filmu autoriem redzēt un izvērtēt Latvijas filmu programmu kopumā, savu darbu kontekstā ar kolēģu filmām, izprast kopējo līmeni, tendences un īpatnības. Tas ir svarīgi filmu autoru profesionālajai izaugsmei un nākotnes radošajam procesam. Tie būs kino svētki arī skatītājiem pirms-Ziemassvētku noskaņā. Zinu, ka mūsu filmas salīdzinās ar Eiropas pērlēm, bet mēs nebaidāmies, esam gatavi izaicinājumam,” uzsver Ieva Romanova, festivāla direktore.
 
Konkurss
Lielā Kristapa balvas tiks piešķirtas Latvijas labākajām filmām un kino profesionāļiem jau 26. reizi. Konkursa programmu veidos nominācijas ieguvušās filmas, ko piešķirs profesionālo organizāciju un grupu veidotas ekspertu komisijas. Festivāla laikā konkursa filmas vērtēs žūrija un piešķirs balvas. Jaunums – paredzēta starptautiska žūrija ar Eiropas Kino akadēmijas pārstāvju dalību. Skatītāju balvu piešķirs skatītāju balsojuma rezultātā.

Kristaps ceļos uz Eiropu
Paralēli Lielā Kristapa programmas skatēm tiks demonstrēta Rīgas Starptautiskā kino festivāla programma ar Eiropas labākajām filmām, kuras ieguvušas nominācijas Eiropas Kino akadēmijas balvai Felikss. Latvijas skatītāji balsos par šīm filmām un izvēlēsies savu labāko Eiropas filmu. Uzvarētājam tiks pasniegta balva – Lielais Kristaps, kurš dosies līdzi autoram uz kādu Eiropas valsti. Ar to brīdi arī Lielajam Kristapam būs radi ārzemēs.
 
Festivāla skates visā Latvijā
Festivāla Konkursa programmas skates notiks kinoteātrī Splendid Palace. Paralēli tiks demonstrētas tematiskas un festivāla Panorāmas programmas Rīgā un visā Latvijā. Plānots, ka šajās dienās latviešu filmas uzrunās ap 20 000 skatītāju 80 kino zālēs visā valstī. Festivāla balvas tiks pasniegtas svinīgā Noslēguma ceremonijā 11. decembrī,  ko  tiešraidē varēs vērot Latvijas Televīzijas 1. kanālā – Rīgas Starptautiskā kino festivāla televīzijā. Festivāla informācijai un notikumiem aicinām sekot līdzi arī oficiālajā mājas lapā www.lielaiskristaps.org
 
Festivālu Lielais Kristaps, kas šogad noris Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros, organizē biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība (LKS) sadarbībā ar Nacionālo Kino centru. Atbalsta Kultūras Ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome. Informatīvais atbalsts: Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, Latvijas Sabiedriskie mediji, portāls Delfi.
 
Par Rīgas Starptautisko kino festivālu
Rīgas Starptautiskais kino festivāls radīts ar mērķi nostiprināt Latvijas galvaspilsētu starptautiskajā kino vidē. Tā uzdevums ir ne vien izrādīt aktuālākās pasaules filmas Latvijas skatītājiem, bet arī parādīt Rīgu kā profesionālu un konkurētspējīgu kino industrijas pilsētu. Rīgas Starptautiskā kino festivāla veidošanā apvienojušies ievērojamākie Latvijas festivāli: Lielais Kristaps, Baltijas Pērle, 2ANNAS un citi filmu nozares pārstāvji – Nacionālais Kino centrs un Latvijas Kinoproducentu asociācija, sadarbība paredzēta arī ar Rīgas Kino muzeju un citiem kino industrijas pārstāvjiem.
Rīgas Starptautiskā kino festivāla laikā no 2. līdz 12. decembrim skatītājiem tiks piedāvātas vairāk nekā 120 filmas, savukārt Latvijas kino profesionāļiem, sadarbībā ar Nacionālo Kino centru sagatavota plaša industrijas programma – lekcijas, radošās darbnīcas pasaules klases kino nozares pārstāvju vadībā.
 
Papildus informācija
Ieva Romanova, festivāla Lielais Kristaps direktore
tālr. 67288536, mob. tālr. 26440470
e-pasts: ieva_rom@inbox.lv

Marta Romanova, festivāla Lielais Kristaps komunikācijas un mediju projektu vadītāja
mob. tālr. 26475178
e-pasts: marta.rova@gmail.com
 
Ar Lielo Kristapu var sazināties: 
www.lielaiskristaps.org
lielaiskristaps14@gmail.com
draugiem.lv/LielaisKristaps
twitter.com/LielaisKristaps
facebook.com/LielaisKristaps
facebook.com/RigaIFF
twitter.com/RigaIFF
 

05/08/2014