Arhīvs

Izsludināta pieteikšanās īsfilmu konkursam “Latvijas kods”

Latvijas Televīzija izsludinājusi pieteikšanos dokumentālo īsfilmu konkursam “Latvijas kods. Latvija šodien”, kas norisināsies jau septīto gadu. Šogad paredzēts atbalstīt vismaz piecu dokumentālo īsfilmu izveidi. Konkursa pieteikumus pieņem līdz 21. februāra pulksten 16:00.

 

Ik gadu projekta ietvaros tapušās filmas ir dokumentējušas norises Latvijas sabiedrībā caur dažādu indivīdu un sabiedrības grupu skatupunktu, tādējādi piedāvājot jaunas interpretācijas par šodienas Latvijas realitāti. Konkursa mērķis ir gan rosināt dokumentālistu interesi par aktuālām sabiedriskām norisēm, gan veicināt viņu spēju apvienot analītisku skatījumu un māksliniecisku redzējumu īsajā un kodolīgajā televīzijas dokumentālās īsfilmas žanrā. Kā katru gadu, filmu cikls aktualizē tēmas, kas pelnījušas plašu sabiedrības ievērību. “Šogad aicinām stāstīt stāstus, kas fiksē dažādus Latvijas kodus – valstiskumu, kultūru daudzveidību, mediju daudzveidību, vidi un infrastruktūru, izglītību un zinātni, arī citus sabiedriski nozīmīgus jautājumus. Tāpat aicinām pieteikt svaigas interpretācijas par būtisku vēstures un nākotnes notikumu ietekmi uz šodienas Latvijas realitāti,” galvenos šāgada Latvijas koda meklējumu virzienus iezīmē LTV projekta vadītāja Zane Valeniece.

Projekts Latvijas kods ir nozīmīgs dokumentālo īsfilmu žanra attīstītājs Latvijā. Katru gadu ar filmu radošajām komandām strādā pieaicināti dokumentālā kino eksperti kā no Latvijas, tā ārvalstīm, palīdzot filmu veidotājiem to tapšanas procesā. “Būtiski, ka projekts nostiprina sadarbību starp filmu nozares neatkarīgajiem producentiem un sabiedrisko televīziju,” uzsver projekta vadītāja Zane Valeniece.  Sešu gadu laikā ir tapušas 34 dokumentālas īsfilmas, un katra no tām kalpo par nozīmīgu audiovizuālu liecību, nezaudējot savu aktualitāti. Iepriekšējo gadu laikā tapušās filmas iespējams noskatīties sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv, bet portālā LSM.lv filmas skatāmas ar subtitriem angļu valodā.

Konkursā aicināti piedalīties gan sevi jau apliecinājuši kino profesionāļi, gan jaunie dokumentālā kino talanti. Ar konkursa nolikumu var iepazīties Latvijas Televīzijas mājaslapā ŠEIT.

 

23.01.2019.

25/01/2019