Arhīvs

Izsludina Nacionālo filmu festivālu „Lielais Kristaps 2012” un sola spēcīgu programmu un filmu konkurenci

28.decembrī Latvijas Kinematogrāfistu savienība izsludina filmu pieteikšanu Latvijas Nacionālajam filmu festivālam Lielais Kristaps – 2012. Festivāls notiks 2012.gada 10.-15.aprīlī kinoteātrī Splendid Palace Rīgā un kino zālēs visā Latvijā.

Tas būs Lieldienu – mošanās un atdzimšanas laiks, kad kino profesionāļi un skatītāji varēs vienkopus redzēt un izvērtēt jaunāko filmu ražu. Šis būs jubilejas festivāls – Lielā Kristapa balvas tiks pasniegtas jau 25.reizi.

 
Līdz 2012.gada 10.februārim Latvijas filmu producenti var pieteikt savas filmas festivāla konkursam Latvijas Kinematogrāfistu savienībā.
 
Lielais Kristaps pārceļ festivālu jaunā kvalitātē
Lielais Kristaps saskaņā ar leģendu ir aizstāvis, sargātājs un pārcēlājs. Kļuvis par filmu nozares patronu un atpazīstamu zīmolu. Šoreiz Lielais Kristaps sola bagātu, interesantu un sen nebijuši spēcīgu programmu.
 
Tajā varēs redzēt spēlfilmas: režisora Jāņa Streiča Rūdolfa mantojums, Māra Martinsona Amaya, Arvīda Krieva Dancis pa trim, Gata Šmita Seržanta Lapiņa atgriešanās, Aleksandra Hāna Monsieur Taurins, Jevgeņija Paškeviča Golfa straume zem ledus kalna, Ināras Kolmanes Mona, Jura Poškus Kolka Cool, ceram, ka tiks pabeigtas arī Aigara Graubas Sapņu komanda, Aika Karapetjana Cilvēki tur, Ivara Tontegodes Sēņotāji. Iezīmējas laba dokumentālo un animācijas filmu programma.

 „Tas būs NOTIKUMS ar spēcīgu konkurenci, kas ir radošā ieguldījuma un 2007.-2008.gada filmu nozares daudzmaz pieklājīgā valsts finansējuma rezultāts. Lai būtu rezultāti, kino procesam vajadzīga nepārtrauktība un pietiekams apjoms. Lielais Kristapsdod iespēju filmu autoriem redzēt un izvērtēt Latvijas filmu programmu kopumā, savu darbu kontekstā ar kolēģu filmām, izprast kopējo līmeni, tendences un īpatnības. Tas ir svarīgi filmu autoru profesionālajai izaugsmei un nākotnes radošajam procesam. Tie būs kino svētki arī skatītājiem,” uzsver Ieva Romanova, Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja un festivāla vadītāja.
 
Festivāla skates visā Latvijā
Nedēļas garumā no 10. līdz 15.apīlim, festivāla Konkursa programmas skates notiks kinoteātrī Splendid Palace. Paralēli tiks demonstrētas tematiskas un festivāla Panorāmas programmas Rīgā un visā Latvijā. Plānots, ka sešās dienās latviešu filmas uzrunās ap 20 000 skatītāju 80 kino zālēs visā valstī. Festivāla balvas tiks pasniegtas svinīgā Noslēguma ceremonijā 14.aprīlī, ko tiešraidē varēs vērot Latvijas Televīzijas 1.kanālā – Lielā Kristapa televīzijā.
Filmu vērtēšanaiizveidota jauna, demokrātiska sistēma, kur filmas un profesionālo darbu nominācijām izvirzīs paši kinoprofesionāļi. Festivāla laikā nominētās filmas vērtēs žūrija. Skatītāju balvu piešķir skatītāju balsojuma rezultātā.
 

Lielais Kristaps pārceļ festivālu uz pavasari
Lielā Kristapa laiks ir bijis rudenī. Tā kā tas bija kino dzīves notikumu pārpilns, Lielais Kristaps ir pārcēlies pavasarīgajā un pozitīvajā Lieldienu laikā. Iepriekšējais festivāls notika 2009.gada septembrī un nākamais paredzēts 2014.gada aprīlī, iekļaujot to Rīga – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014 notikumu programmā.
 
Festivāla informācijai un notikumiem aicinām sekot līdzi oficiālajā mājas lapā www.lielaiskristaps.org
 
Festivālu organizē biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība (LKS) sadarbībā ar Nacionālo Kino centru. Atbalsta Kultūras Ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome. Informatīvais atbalsts: Latvijas Televīzija, portāls Draugiem.lv, Radio SWH, izdevniecība Rīgas Viļņi.
 
*1895.gada 28.decembrī pasaulē pirmajā kino seansā brāļi Limjēri Parīzes “Grand Cafe” skatītājiem demonstrēja savu filmu “Vilciena pienākšana Sjotas stacijā”.

Papildus informācija:
Ieva Romanova, festivāla Lielais Kristaps vadītāja, Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja, tālr. 67288537, mob. tālr. 26440470, e-pats: ieva_rom@inbox.lv

Marta Romanova, festivāla Lielais Kristaps komunikācijas un mediju projektu vadītāja, mob. tālr. 26475178, e-pasts: marta.rova@gmail.com
 
Ar Lielo Kristapu var sazināties: www.lielaiskristaps.org, Lielaiskristaps12@gmail.com, draugiem.lv/LielaisKristaps, twitter.com/LielaisKristaps, feacebook.com/pages/LielaisKristaps
 
LIELĀ KRISTAPA NOLIKUMS
PIETEIKUMA ANKETA

03/01/2012