Arhīvs

Izsludina atbalsta balvu Itālijas un Baltijas kopražojumu attīstīšanai

Nacionālais Kino centrs aicina līdz 2019. gada 10. janvārim iesniegt projektus Itālijas un Baltijas valstu kopražojuma filmu attīstīšanas atbalsta balvai. Atbalsta piešķiršanas mērķis ir finansēt Itālijas un Baltijas valstu kopražojuma pilnmetrāžas filmu projektu attīstīšanu.

 

Balva izveidota, balstoties uz līgumu, kas noslēgts starp Itāliju un Baltijas valstīm (Igauniju, Latviju un Lietuvu); to parakstījuši Nikola Borrelli (Itālijas kino ģenerāldirektorāts), Rolands Kvietkausks (Lietuvas kino centrs), Dita Rietuma (Latvijas Nacionālais kino centrs) un Edīte Sepa (Igaunijas kino institūts). Sadarbības līgums noslēgts 2018. gada novembrī.

Atbalsta piešķiršanas mērķis ir finansēt Itālijas un Baltijas valstu kopražojuma pilnmetrāžas spēlfilmu, pilnmetrāžas animācijas un pilnmetrāžas dokumentālo filmu attīstīšanu. Katras filmas garumam jābūt ne mazākam par 52 minūtēm.

Lai kopražojums varētu pretendēt uz atbalstu, vismaz vienam producentam jābūt reģistrētam Itālijā un vismaz vienam producentam – vienā no Baltijas valstīm.

Atbalsta fonda budžets 2019. gadā būs 30 000 eiro, no kuriem 15 000 eiro piešķirs Itālijas kultūras mantojuma, kultūras aktivitāšu un tūrisma ministrijas (Ministero per i beni e la attività culturali jeb MiBAC) Kino direktorāts (Direzzione Generale Cinema), bet 15 000 eiro piešķirs Lietuvas kino centrs, Latvijas Nacionālais kino centrs un Igaunijas kino institūts.

Minimālais atbalsta (balvas) apjoms ir 10 000 eiro vienai kopražojuma filmai, maksimālais – 30 000 eiro.

Atbalsts (balva) tiks pasniegts Triestes kopražojumu foruma When East Meets West ietvaros 2019. gada 22. janvārī.

Sīkāk par atbalsta (balvas) piešķiršanas noteikumiem un procedūru – ŠEIT.

PIETEIKUMA VEIDLAPA

 

28.12.2018.

 

28/12/2018