Arhīvs

Izraēlas filmu dienas kinoteātrī “K.Suns”

Kinoteātrī “K. Suns” no 20. oktobra līdz 24. oktobrim notiek Izraēlas filmu dienas – četras spēlfilmas un viena dokumentālā filma, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas filmu studiju Ego Media. Uz visiem seansiem ieeja bez maksas.

 

Piektdien, 20. oktobrī, 19:00
Pirmizrāde
OPERĀCIJA ’’KĀZAS’’ / Operation “Wedding” (2017)
Izraēla /Latvija, dokumentālā filma, 63 min
Režisore Anata Zalmansone-Kuzņecova
Ļeņingrada, 1970. gads. Operācija “Kāzas” ir viens no dramatiskākajiem un svarīgākajiem notikumiem padomju ebreju kopienā. Jaunu cilvēku – ebreju disidentu – grupa izplāno lidmašīnas aizdzīšanu, lai aizbēgtu no PSRS, taču VDK viņus notver un arestē burtiski uz lidmašīnas trapa pakāpieniem. Daži tiek nosūtīti uz gulagu, bet dažiem iniciatoriem tiek piespriests augstākais soda mērs. Šis incidents izprovocēja starptautisku “šaha spēli” starp PSRS un Rietumu pasauli. Pēc 45 gadiem Anata Zalmansone-Kuzņecova nodod atklātībā vēstījumu par saviem vecākiem. Rietumu pasaulē viņi ir varoņi, bet Krievijā – joprojām teroristi.       

 

Sestdien, 21. oktobrī, 15:30    

STRAUSA SINDROMS / Fire Birds (2015)
detektīvkomēdija, 105 min
Režisors Amirs I. Volfs
Upē atrasts kāda vecāka vīra līķis, kam uz rokas ir mistiskas izcelsmes tetovējums. Jauns policijas detektīvs uzņemas izmeklēt šo lietu. Amikams ir atradis iespēju pievienoties baisākajam klubam pasaulē – holokaustā izdzīvojušo klubam. Neraugoties uz savu cienījamo vecumu, viņš ir gana pievilcīgs un izmanto savu acīmredzamo šarmu, lai savaldzinātu atraitnes. Intriģējošā un aizraujošā filmā pagātne savijas ar tagadni, un līdz pat pēdējam mirklim jūs nesapratīsiet, kurā laika nogrieznī esat un kāds būs gala iznākums.

 

Svētdien, 22. oktobrī, 15:30       

MOTIVĀCIJA “0” / Zero Motivation
komēdijdrāma, 101 min
Režisore Talija Lavī
Savdabīgs, ass, dažkārt melna humora caurvīts, bet pārsvarā līdz asarām smejams gabals par jaunu armijnieču ikdienas dzīvi nomaļā Izraēlas tuksneša postenī. Talijas Lavī spožā debija detalizēti atklāj triju jaunu sieviešu cīņu par varu. Viņu darba gaitas atšķiras, bet īsti ko darīt nav nevienai.  Garlaikotās personāla nodaļas darbinieces – labākās draudzenes Zohara  un Dafija – pavada laiku, spēlējot videospēles, dziedot popdziesmas, niekojoties ar kancelejas piederumiem un sapņojot par Telavivu. Savukārt viņu virsniece Rama visiem spēkiem cenšas veidot nozīmīgu militāro karjeru. Šī izraēliešu filma noteikti ir atmiņā paliekošo komēdiju sarakstā.

 

Pirmdien, 23. oktobrī, 19:00

DARBASPĒKS / Manpower (2014)
drāma, 85 min
Režisors Noams Kaplans
Meirs Koens ir policists, kurš nopelna knapai iztikai. Viņa jaunais darba uzdevums – deportēt Āfrikas migrantu strādniekus no Izraēlas “pēc viņu pašu brīvas gribas” – atklāj skarbo patiesību, ka ārvalstnieki nav vienīgie, kam šai valstī īsti nav nākotnes. Citas sižeta līnijas savijas ar paša Meira dzīvesstāstu: izraēliešu–filipīniešu zēns, kurš cīnās par atzīšanu; taksists, kura bērni pārceļas uz dzīvi attālā valstī, un kāds veterāns – migrantu strādnieks, kurš ir spiests pieņemt lēmumu doties prom vai slēpties, līdz nepatikšanas beidzas.

 

Otrdien, 24. oktobrī, 19:00  

PIECAS STUNDAS NO PARĪZES / 5 Hours from Paris
drāma, 90 min
Režisors Leonīds Prudovskis
Viņi satiekas kādā Telavivas nomalē, kur lielākoties dzīvo vienkāršie darbaļaudis. Viņš ir Izraēlas iedzimtais. Viņa – emigrante no Krievijas. Viņš ir taksists. Viņa – mūzikas skolotāja. Viņam nav nekādu mērķu. Viņa no savējiem ir atteikusies jau sen, sen. Viņam ir bail lidot. Viņai ir jālido prom. Kādam no viņiem ir jāizdara grūta izvēle. Vai viņiem ir izredzes palikt kopā?

Ieeja bez maksas

 

K.Suns
Elizabetes ielā 83/85
http://kinogalerija.lv/
Facebook – http://www.facebook.com/KsunsKinogalerija
Twitter –  http://twitter.com/kinogalerija

16.10.2017.

16/10/2017