Arhīvs

Izrāda starptautiski atzītu Latvijas animācijas filmu programmu

Vēl līdz 17. jūlijam kinoteātrī Cinamon Alfa (Brīvības gatvē 372) varēs noskatīties filmu studijas Animācijas Brigāde sagatavoto leļļu animācijas filmu programmu Kā mēs braucām Lāci lūkoties, kurā tiks izrādītas vairākas Berlīnes starptautiskajā kino festivālā demonstrētas filmas.

Vairāk nekā stundu ilgajā seansā būs iespēja noskatīties 8 animācijas: Daces Rīdūzes Jāņtārpiņš, Zīļuks, Sārtulis un Kraukšķītis, Ēvalda Lāča Jaunā Suga un Eži un lielpilsēta, Jāņa Cimmermaņa Korida un Vāsa.
 
2003. gadā Berlīnes kino festivāla konkursa skatēiekļautā filma Jāņtārpiņš stāsta par jāņtārpiņa Ota nedienām – Jāņu nakts priekšvakarā kaut kas nav kārtībā ar viņa uguntiņu, tāpēc rodas grūtības atrast sev draudzeni. Filmas Zīļuks (Berlinālē – 2011.g.), Sārtulis (Berlinālē – 2013.g.) un Kraukšķītis tapušas pēc Margaritas Stārastes stāstu motīviem.
 
Abas Ēvalda Lāča filmas piedalījušās Berlīnes kino festivāla konkursa programmā. Eži un lielpilsēta 2013. gadā tika apbalvota, žūrijas uzmanību piesaistīja stāsts par zvēru spēju izdzīvot lielpilsētā un atgūt savu mežu. Jaunā suga stāsta par entomologu, kas atrod pļavā jaunu kukaiņu sugu un vēlas tos pievienot savai kolekcijai. Divas atjautīgas kukaiņu meitenītes atrod risinājumu, kas izglābj viņu vecākus un ir pa prātam arī entomologam.
 
Seansā iekļautās Jāņa Cimmermaņa filmas Vāsa un Korida ir no sērijas Avārijas brigāde Eiropā, abas demonstrētas Berlīnes kino festivālā. Viena stāsta par to, kā trīs varonīgi vīri dodas glābt zviedru kuģi Vāsa no žurku uzbrukuma, otra – par tiem pašiem varoņiem Spānijā, kas izglābj toreadoru no satrakota vērša. Animāciju filmu ciklā Avārijas brigāde Eiropā kopumā iecerēts uzņemt 26 sērijas par Eiropas Savienības valstīm.
 
Informācija par seansiem un biļešu cenām: http://www.cinamonkino.lv/

02/07/2014