Arhīvs

Iznācis žurnāla Kino Raksti rudens numurs!

Žurnāls Kino Raksti rudenī iznāk dubultnumura apjomā, izvērtējot jaunāko Latvijas filmu piedāvājumu kopš pavasara – trīspadsmit recenzijas par astoņām filmām.

Pasaules kinopreses līderi The Hollywood Reporter un Variety viedokļi par Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filmu Akmeņi manās kabatās. Divas citas recenzijas vērtē otru nesen pirmizrādīto animācijas lieldarbu Zelta zirgs, vēl žurnālā analizēts septiņu Eiropas režisoru kopdarbs Pāri ceļiem un upei, Kristas Burānes Māra, Viestura Kairiša Pelikāns tuksnesī, Dzintara Dreiberga Nāc ar mani padejot; interesants skats no malas ir pazīstamās krievu kinokritiķes Jeļenas Stišovas recenzija par Ivara Selecka filmu Kapitālisms Šķērsielā, kas bija nominēta Krievijas kinobalvai Nīke. Žurnālā recenzēta arī Pētera Krilova jaunākā dokumentālā filma Uz spēles Latvija, kas devusi ekskluzīvu materiālu žurnāla vākam – uz tā mākslinieka Reiņa Pētersona skices filmas plastilīna animācijas tēliem.

Numura intervijā Nacionālā Kino centra jaunā vadītāja Dita Rietuma stāsta par savām prioritātēm nozares attīstībā un pirmajiem darbiem to īstenošanā; numura plašākais pētījums pievēršas pēdējos piecos gados tapušajai Latvijas animācijai, bet vēsturniece Vita Banga vērtē Rīgas Kinomuzeja izstādi Kino trofejas. Līdz ar Vitu Bangu Kino Rakstu autoru lokam šajā numurā pievienojušies vēl trīs jauni vārdi – rakstniece Inga Ābele, kinodramaturgs Armīns Lejiņš un producents, rakstnieks un mākslinieks Māris Putniņš.

Numura plašākais materiāls ir Ievas Vieses pētījums par jaunāko laiku animāciju Latvijā – autori un tendences „pēc Daukas”. Kino Rakstu jaunajā numurā apskatīti arī seši starptautiski kinofestivāli, kuros pabijuši žurnāla autori – Oberhauzene, Kannas, Karlovi Vari, Portugāles senākais festivāls Festroia un Maskavas festivāls, kurā notika arī amerikāņu dokumentālista Godfrija Redžio meistarklase. Festivālu kontekstā lasāms arī producentes Madaras Melbergas stāsts par darbu Indijas festivāla Film Bazaar Goa tirgus stendā, Ieva Pitruka apskata trīs pēdējā laika spilgtākās krievu kino parādības, bet par jaunajā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atrodamajām kinogrāmatām raksta Zane Zajančkauska.

Diemžēl daudz vārdu arī rubrikā In memoriamRalfs Krūmiņš, Mārtiņš Kleins, Dailis Rožlapa.

Žurnāla pēdējās lappusēs pasaules un Latvijas kinovēstures apskats turpina jaunu formu – tas ir Kinodzīves kalendārs, kurā iekļauti gan pazīstami jubilāri, gan dažādu kinovides norišu (pirmizrāžu un dibināšanas datumu) gadskārtas.

Žurnāls Kino Raksti iznāk ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, nopērkams preses tirdzniecības vietās, grāmatu un kultūrpreču mājā NicePlace Mansards, Jāņa Rozes un Valtera & Rapas grāmatnīcās, kinoteātrī K.Suns, galerijā Istaba un citur, internetā – www.apgadsmansards.lv.

17/10/2014