Arhīvs

Iznācis žurnāla KINO RAKSTI marta/aprīļa numurs!

Kopš 2008. gada janvāra atjaunotais žurnāls KINO RAKSTI iznāk regulāri – reizi divos mēnešos, šogad iznākuši jau divi numuri.Jaunajā – marta / aprīļa numurā lasiet par pasaules un Latvijas kinodzīvē aktuālām lietām – piemēram, par to, ka beidzot noticis pirmais mēģinājums sakārtot līdz šim haotisko Latvijas kinofestivālu kalendāru, nodibinot biedrību Starptautiskie un nacionālie festivāli Latvijā. Par kādu festivālu vēsta arī fotoreportāža Mūsējie Berlīnē – Agneses Zeltiņas tverti mirkļi 2008. gada Berlinālē. Turpat Berlīnes festivālā Daira Āboliņa satikusi animatori Signi Baumani – viņa ir vienīgā latviete, kas zina visu par Oskara balvas pasniegšanas mehānismiem un aizkulisēm.
 
Žurnāla Latvijas intervija ir saruna ar kinorežisoru Jevgeņiju Paškēviču, kurš pēc septiņu gadu cīņas beidzot ticis pie darba, turpinot uzņemt spēlfilmu Golfa straume zem leduskalna. Eiropas intervijā Ilona Brūvere iztaujā francūzi Filipu Alēnu Mišo, Žorža Pompidū centra Kinematogrāfijas nodaļas vadītāju, kurš janvārī viesojās ar lekciju Rīgas mākslas telpas izstādē par Dadas kino. Tēmu turpina mākslas zinātnieka Eduarda Kļaviņa apraksts par dadaismu.
 
Rubrikā Kolēģi žurnāls KINO RAKSTI viesojas studijā Deviņi, kas nesenajā festivālā Lielais Kristaps saņēma savu pirmo bronzas Kristapu un Skatītāju balvu, pirmizrādei tuvojas arī studijas pirmā pilnmetrāžas spēlfilma Mona. Žurnālā lasāma arī režisores Ināras Kolmanes saruna ar Jeļenu Bonneri – intervijas fragmenti, kas neiekļuva filmā Mans vīrs Andrejs Saharovs.
 
2008. gada martā 20 gadu jubileju nosvinēja Rīgas Kinomuzejs, par to stāsta Jura Civjana un Daces Briedes raksti, bet pasaules jubilāre šajā žurnāla numurā ir aktrise Beta Deivisa. Rubrikā In memoriam – režisore Vija Beinerte par mūžībā aizgājušo mākslinieku, scenogrāfu, scenāristu un režisoru Arnoldu Plaudi.
 
Tas, protams, nav viss, žurnālā lasāmi vēl daudzi aizraujoši un līdzi domājami raksti par kino Latvijā un pasaulē, un to varat darīt, nopērkot žurnālu KINO RAKSTI grāmatnīcu tīklos Valters un Rapa un Jānis Roze, kinoteātrī K.Suns vai interneta grāmatveikalā www.kukii.lv, vai arī abonējot žurnālu abonēšanas centrā Diena.
 
Žurnāla redaktore
Kristīne Matīsa
(26129954,
redakcija@kinoraksti.lv,
kristine.matisa@nfc.gov.lv )

10/04/2008