Arhīvs

Filmu “Izlaiduma gads” izrādīs Losandželosā

Losandželosā jau 17. reizi norisinās Skandināvu filmu festivāls (SFFLA). Tradicionāli festivālā, kura apmeklētāju vidū ir ne tikai kinomīļi, bet arī filmu profesionāļi, tiek izrādītas filmas no Dānijas, Somijas, Islandes, Norvēģijas un Zviedrijas, taču šogad programmu papildina filmas no Baltijas valstīm – arī no Latvijas.

Līdzās igauņu filmai “1944” (rež. Ilmo Niganens) un lietuviešu filmai “Sangailes vasara” (rež. Alante Kavaite), kas šīs valstis pārstāvēja cīņā par “Oskara” balvu, Latvijas vārdu Losandželosā nes Andra Gaujas filma “Izlaiduma gads”, kas arī tika vērtēta kā iespējama pretendente uz Latvijas pieteikumu “Oskara” balvai. Filmas seanss notiks svētdien, 24. janvārī plkst. 15:00 (The Writers Guild Theater, 135 South Doheny, Beverly Hills).

Filma līdz šim jau guvusi plašu starptautisku atzinību, piedaloties prestižos pasaules kinofestivālos Monreālā, Čikāgā, Bergenā, Monsā, Otavā, Londonā, Vīnē, kā arī speciālajos seansos Berlīnē, Minhenē, Frankfurtē, Luksemburgā, Amsterdamā un daudzās citās Eiropas un Ziemeļamerikas pilsētās. Kā savā recenzijā raksta pasaulē lielākais kino izdevums “The Hollywood Reporter”, “Andra Gaujas prasmīgā debija ir piesātināta ar smalku vērojumu un pieaugošu spriedzi”.

“Izlaiduma gads” 2014. gadā kļuva par skatītāko filmu Latvijā, un kopš pērnā gada nogales tirdzniecībā pieejams filmas DVD.

Festivāla SFFLA mājas lapa
Festivāla SFFLA Facebook

18/01/2016