Arhīvs

Izglītojošu lekciju cikls

Rīgas Kinomuzejs un Nacionālais Kino centrs 2.oktobrī uzsāk izglītojošu lekciju ciklu un prezentē Dānijas filmu kolekciju.2.oktobrī plkst. 18.00 Rīgas Kinomuzejā tiek aizsākts izglītojošs lekciju cikls Tas, ko tu nedrīksti nezināt!, kas veltīts kino vēstures un mūsdienu kino tendencēm.
Cikls apvienos Latvijā pazīstamu kino kritiķu un zinātnieku — Viktora Freiberga, Valentīnas Freimanes, Dairas Āboliņās, Ditas Rietumas, Dāvja Sīmaņa, Ingas Pērkones-Redovičas, Anitas Uzulnieces u.c. lekcijas par spilgtām pasaules kino parādībām, tendencēm un personībām.
Cikla nosaukums atraktīvā formā izaicina skatītāju uz komunikāciju, piedāvājot no jauna rakursa paskatīties uz kino tagadni un pagātni. Lekcijas paredzētas Rīgas Kinomuzejā – laikā no oktobra līdz pat šā gada decembra beigām.
 
Cikla pirmā lekcija Dāņu kino pēc Dogmas būs veltīta arī Dānijas Kultūras institūta sarūpētās videokolekcijas prezentācijai. Pateicoties Dānijas Kultūras institūtam Rīgas Kinomuzeja sinematēkā ir nonākušas 67 dāņu filmas — gan klasika, gan nesen tapuši darbi —, ko turpmāk individuāli varēs noskatīties Rīgas Kinomuzejā.
Pēc kolekcijas prezentācijas un kritiķes Ditas Rietuma stāstījuma par Dānijas kino pēdējo desmitgadi skatītājiem tiks piedāvāta Oskaram nominētā Sūzanas Bīras filmā Pēc kāzām — viens no spilgtākajiem pēdējo gadu dāņu kino darbiem.

Lekciju ciklu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Ieeja uz lekciju bez maksas.
NB! Sakarā ar ierobežoto vietu skaitu, lūdzam uz lekcijām pieteikties iepriekš!
kinomuzejs@nfc.gov.lv, tālr.: 67358873
 
 
Lekciju plāns
 
2. oktobris plkst. 18:00: Dāņu kino pēc Dogmas. Sūzanas Bīras Oskaram nominētā filma Pēc kāzām Lektors Dita Rietuma           
 
15. oktobris: XX gs. 20.-30. gadu abstrakcionisma tendences pasaules kino un formas meklējumi mūsdienu Latvijas kinematogrāfā. Lektors Dāvis Sīmanis       
 
29. oktobris: Amerikas mītu dekonstrukcija Džima Džarmuša filmās. Lektors Viktors Freibergs 
 
5. novembris: Dziga Vertovs — cilvēks ar kinoaparātu. Lektors Daira Āboliņa                  
 
12. novembris: Sievietes tēls mūsdienu latviešu kino un pasaules kontekstā. Lektors Inga Pērkone-Redoviča
 
3. decembris: Pagātne un šodiena čehu kino. Lektors Valentīna Freimane
 
10. decembris: Eksaltācija un izaicinājums Vernera Hercoga daiļradē. Lektors Anita Uzulniece   
 
17. decembris: Kas ir melnā filma? Film noir ilgmūžības noslēpums. Lektors Dita Rietuma

26/09/2008