Arhīvs

Izdod filmas KAPITĀLISMS ŠĶĒRSIELĀ DVD

Latvijas kino vecmeistara Ivara Selecka dokumentālā filma Kapitālisms Šķērsielā par Pārdaugavas ieliņu ar savdabīgo nosaukumu un tās dažādajiem iedzīvotājiem izdota DVD.

Kapitālisms Šķērsielā ir trešā filma kino ciklā, kas aizsākās pirms 25 gadiem ar filmu Šķērsiela. Rādot, kā pasaules norises atbalsoja cilvēku dzīvēs, Šķērsielas filmas ir kļuvušas par Latvijas sabiedrības spoguli. Kapitālisms Šķērsielā ielūkojas pazīstamu un jaunu ielas iemītnieku – vientuļās māmiņas Daigas un viņas jau pieaugušā dēla Toma, invalīda Toļika, akmeņkaļa un sludinātāju Alda, enerģiskās taksometra vadītājas Vallijas un citu – dzīvēs ekonomiskās krīzes laikā.
 
Filmas Kapitālisms Šķērsielā pirmizrāde Latvijā notika 2013. gada 4. maijā, bet novembrī tā tika demonstrēta pasaules lielākajā dokumentālo filmu festivālā Amsterdamā (IDFA). Par filmu interesi izrādījuši Lielbritānijas un Izraēlas TV kanāli.
 
Filmas ieraksts DVD ir ar subtitriem latviešu, krievu un angļu valodā. DVD izplata kompānija Best Baltic, kas piedāvā Latvijā un Baltijā tapušu filmu videoierakstus, tirdzniecības vietās Rīgā, Cēsīs un Jelgavā, kā arī interneta veikalā. Uz DVD vāciņa redzams mākslinieka Ilmāra Blumberga veidotais filmas plakāts.
 
Filmas Kapitālisms Šķērsielā autori ir režisors un operators Ivars Seleckis, scenārists Tālivaldis Margēvičs, operators un montāžas režisors Romualds Pipars, skaņu režisors Aivars Riekstiņš, mūzikas autors Ivars Makstnieks, producente Baiba Urbāne. Filma tapusi ar Rīgas Domes, Live Riga, Nacionālā Kino centra, Kultūrkapitāla fonda un Eiropas Savienības programmas MEDIA atbalstu.

07/01/2014