Arhīvs

Ivo Briedis pabeidzis animācijas filmu “Laiks iet”

Dramaturgs un nu jau arī dažāda žanra filmu režisors Ivo Briedis 19. februārī kinoteātrī “K.Suns” svin pirmizrādi filmai “Laiks iet”, ar kuru viņš debitē kā animācijas režisors. Filma tapusi studijā “Atom Art”, tās scenārija autors ir pats Ivo Briedis, producente Sabīne Andersone.

“Laiks iet” ir rakstīts uz zīmītes, ko vējš pielipina pie loga rūts. Šie vārdi pamudina vientuļo vīru iziet pilsētā, taču ir kāds, kas neļauj viņam pamest istabu. Turklāt vecais vīrs ir pārāk lēns un apģērbšanās aizņem pārāk daudz laika, lai viņš paspētu aiziet, pirms iestājusies nakts. Un tā notiek katru dienu – viņš dodas gulēt, sagatavojies doties ārā, un pamostas, apņēmies apģērbties pirms nakts. Filma ir par laiku, kuru apstādināt nav iespējams, bet kurš var apturēt mūs. Vai tomēr nevar…

Animācijas filmas mākslinieki ir Valdis Brože un Anu-Laura Tuttelberga, animatore – Olga Bulgakova, montāžas režisors – Edmunds Jansons, mūzikas autors – Kolins Stetsons (Colin Stetson, http://colinstetson.com/), filmu finansiāli atbalstījuši Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Dramaturgs, scenārists un režisors Ivo Briedis (1968) ir vairāku lugu autors, rakstījis scenārijus vairākām Latvijas filmām, no kurām vērienīgāko atzinību iemantojusi pēc Brieža idejas un scenārija uzņemtā Jurģa Krāsona animācijas filma “Norīt krupi” (2010) – tā saņēmusi trīs Grand Prix starptautiskos animācijas filmu festivālos un tika iekļauta Kannu kinofestivāla īsfilmu konkursā. 2012. gadā Ivo Briedis debitēja kā spēlfilmas režisors ar īsfilmu “Filma” (apbalvota kā labākā īsmetrāžas spēlfilma Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps), 2014. gadā kopā ar norvēģu režisoru Mortenu Traviku pabeidza dokumentālo filmu “Nacionālais pieskāriens”, pētot latviešu un krievu attiecības Latvijā.

17/02/2015