Arhīvs

Ivars Zviedris piedāvā TV īsfilmu ciklu par dzīvi pierobežā

Režisors Ivars Zviedris, kurš plašākai sabiedrībai labi zināms kā skaudrās dokumentālās filmas “Dokumentālists” režisors, jau divus gadus strādā pie jauna dokumentālā stāsta par dzīvi pierobežā. Filma vēl nav pabeigta, bet pie LTV1 skatītājiem no 18. oktobra ceturtdienās plkst. 21.30 LTV1 programmā dodas raidījumu cikls “Klausītājs” – par to, kas ir pierobeža un kā ļaudis tur dzīvo.

 

 

Pazīstamais dokumentālists Ivars Zviedris jau divus gadus kopā ar Haraldu Ozolu Latvijas pierobežā uzņem Nacionālā Kino centra atbalstītu filmu “Valkātājs”. Tas būs dokumentāls pilnmetrāžas stāsts par jaunas profesijas pārstāvjiem – “valkātājiem”, cilvēkiem, kuri pāri robežai ved vjetnamiešus. Filmu šobrīd pabeigt nevar, jo viens no tās galvenajiem varoņiem atrodas cietumā, taču īsā formāta stāsti ir gatavi. Savā būtībā tās ir dokumentālas īsfilmas.

Objektīvs skats uz dzīvi pierobežā iespējams, jo filmas un stāstu autori tur jau pieņemti kā savējie. Divu gadu laikā iegūta uzticība, kas filmas varoņiem neļauj samelot – ko domā, kā domā, kāpēc domā. Kamera pierobežas dzīvē neiejaucas – tā tikai fiksē notiekošo, lai skatītājs redzētu pēc iespējas precīzāku notiekošā atspoguļojumu, lai sajustu pierobežas elpu un kolorītu.

Informatīvajai telpai un Latvijas medijiem nesasniedzamie cilvēki, izzūdošie ciemi un sava ciema pēdējie iedzīvotāji, vietējie biznesmeņi un sava ceļa gājēji būs īsfilmu stāstu centrā. Raidījumu cikls Klausītājs – no 18. oktobra ceturtdienās plkst. 21.30 LTV1.

 

18.10.2018.

 

19/10/2018