Arhīvs

Ivars Tontegode aicina uz “Knutifikācijas” speciālseansu

Ceturtdien, 1. jūnijā, pulksten 17:40 kinoteātrī “Kino Citadele” notiek filmas „Knutifikācija” īpašais seanss, pēc kura uz sarunu ar skatītājiem aicināts filmas režisors Ivars Tontegode, sarunu vadīs “Artteritory” un “Veto Magazine” autors, mūziķis Pikaso (Jānis Lipšāns).

Filmas Knutifikācija galvenais varonis ir dzejnieks, atdzejotājs un literatūrkritiķis Knuts Skujenieks, kurš pērn svinēja savu 80. dzimšanas dienu. Taču Knutifikācija nav tikai dokumentālā filma par personību, tas ir simbolisks process, raksturojums garīgam ceļam, kura laikā Knuta Skujenieka vārdi kļūst par aizkadra balsi, kas ved sev līdzi, tuvāk patiesībai. Tas ir spēcīgs audiovizuāls vēstījums par dzīvi, eksistenci un cīņu dzīvot tagadnē, lai arī kāda tā būtu. Filmā redzami gan arhīva materiāli, gan režisora inscenējumi, gan dokumentālas epizodes ar dzejnieka piedalīšanos, tāpat arī savdabīgi mūsdienu realitātes atainojumi. Kā teiktu filmas režisors, Knutifikācija ir meditācija par Knuta Skujenieka dzeju un dzejnieku pašu.

Filmas autors ir režisors Ivars Tontegode (1983) – spēlfilmas Sēņotāji (2013) autors, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas absolvents, kurš ar savu diplomdarba īsfilmu Apsēstība (2009) ieguvis nacionālā kino festivāla Lielais Kristaps balvu par labāko īsmetrāžas spēlfilmu.

Knutifikācija pirmizrādi piedzīvoja pavisam nesen, valsts svētkos – Nacionālā Kino centra rīkotajā 4. maija Latvijas filmu maratonā. Filmu iztirzājuši vairāki kritiķi, izskanējuši dažādi viedokļi, taču galvenais, ka tā nevienu nav atstājusi vienaldzīgu. 1. jūnijā, kinoteātrī Kino Citadele pēc filmas seansa skatītājiem būs iespēja tikties ar pašu režisoru, viņš dalīsies savās pārdomās gan par filmas tapšanas procesu, gan par filmā iekļautajiem Knuta Skujenieka domu graudiem, kā arī atbildēs uz skatītāju jautājumiem. Sarunu moderēs interneta žurnālu Artteritory un Veto Magazine autors mūziķis Pikaso jeb Jānis Lipšāns.

Filma tapusi studijā Mojo Raiser Production sadarbībā ar studiju Full Glass Media Production, producente Guna Stahovska. Filmu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Nacionālais Kino centrs, Ķekavas un Salaspils novadu pašvaldības, kā arī AS Knauf un UP Records (Lietuva). Plašāka informācija filmas Facebook lapā – facebook.com/knutifikacija.

Filmas treileri:

https://www.youtube.com/watch?v=zhkbejWPPGI

https://www.youtube.com/watch?v=A9nGks-1wnI

Informācijai:
Guna Stahovska
producente, Mojo Raiser Production
+371 29473007
guna.stahovska@gmail.com

31.05.2017.

31/05/2017