Arhīvs

“Itāliešu valodas nedēļā” – itāļu kino

No 18. līdz 24.oktobrim norisinās Itāliešu valodas nedēļa pasaulē. Tās ietvaros Rīgas Kino muzejā zālē, sadarbībā ar Itālijas vēstniecību, būs skatāmas trīs itāļu filmas, kas uzņemtas 2007. un 2009.gadā.

Otrdien, 19.oktobrī plkst. 18.30
Sotto il Celio azzurro / A School with a View, dokumentāla filma, rež. Eduards Vinspīrs, 2009, 80 min.
Celio Azzurro ir neliels bērnudārzs pašā Romas sirdī, ko 1990. gadā nodibinājusi brīvprātīgo grupa kā multikulturālu skolu, kurā mācās ārzemnieku bērni kopā ar nelielu grupiņu itāļu bērnu. Tas ir gan paraugs pašu mazāko izglītībai, gan dialogs starp kultūrām. Filma stāsta, ar kādu enerģiju un aizrautību skolotāji cīnās par šīs skolas izdzīvošanu mūsdienu Itālijā.
 
Ceturtdien, 21. oktobrī plkst. 18.30
Gli amici del Bar Margherita / The Friends at the Margherita Cafe, spēlfilma, rež. Pupi Avati, 2009, 90min.
Boloņa, 1954. gads. Astoņpadsmitgadīgajam Taddeo ir sapnis – kļūt par slavenā bāra Bar Margherita, kas atrodas tieši pie viņa mājas, pastāvīgo apmeklētāju. Kļūstot par viena no ietekmīgākajiem apkaimes vīriem – Ala – šoferi un nonākot viņa paspārnē, Taddeo būs liecinieks bāra klientu traģikomiskajiem piedzīvojumiem. Galu galā Taddeo, ko visi iesaukuši par “to tur”, izdosies panākt, ka bārā Margherita viņu uzskata par savējo.
 
Piektdien, 22. oktobrī plkst. 18.30
Mio fratello è figlio unico / My Brother is an only Child, spēlfilma, rež. Daniele Luketi, 2007, 108 min.
Ačo un Manriko ir divi brāļi, kam Itālijas provincē sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados jāizvēlas savs ceļš dzīvē. Viņu raksturi veidojas ļoti atšķirīgi, galvu reibinošu un aizrautīgu piedzīvojumu virtenē, kas pārbaudīs viņu attiecības – vētrainas, nemierīgas, tomēr allaž savstarpējas pieķeršanās un solidaritātes caurstrāvotas.
 
Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.
Ieeja – bez maksas.
 

                      A School with a View

14/10/2010