Arhīvs

Īsfilmas “Trauslā sirds” starptautiskā pirmizrāde Monreālas kinofestivālā

Režisores Astras Zoldneres īsfilma Trauslā sirds ir iekļauta prestižā Monreālas starptautiskā kinofestivāla programmā, skatē Fokuss uz pasaules kino.

 

Filma Trauslā sirds ir absurds stāsts par neiespējamu mīlestību, kas notiek Ziemassvētku laikā, kad tomēr ne visi ir laimīgi un mīlēti. Divi svešinieki sastopas savdabīgā vidē – morgā. Filma ir melnā komēdija, kura izklaidējošā veidā ironizē par Ziemassvētku brīnuma iespējamību. Filmā tiek uzsvērti svētkiem raksturīgie kontrasti – netradicionālajā mīlas stāstā varoņi izdzīvo gan laimes spozmi, gan vientulību un nāvi. Vai tas ir stāsts ar laimīgām beigām, skatītāji uzzinās tikai pašā filmas noslēgumā.
 

Filmas scenārija autori ir Harald Harzheim un Marta Bite, operatore Astrīda Konstante, māksliniece Kate Krolle un komponists Andris Indāns. Galvenajās lomās – Daiga Kažociņa un Ivars Krasts. Filma tapusi filmu studijā Ego Media.
 
Filmas pirmizrāde Latvijā notika 22. janvārī un šobrīd Kino Bize organizētās īsfilmu tūres ietvaros tiek demonstrēta vairākās Latvijas pilsētās.
 
Astras Zoldneres dokumentālā īsfilma Jūras nauda saņēma apbalvojumus divos starptautiskos kino festivālos – Maķedonijas festivālā Watchout un Šlēzvigas-Holšteinas filmu festivālā Vācijā.

13/08/2014