Šogad Francijā, Starptautiskajā Klermonferānas īsfilmu festivālā (Clermont-Ferrand Short Film festival), kas norisināsies jau 39. reizi, Latviju pārstāvēs režisora Kārļa Vītola veidotā īsfilma „Nelaimīgais”.

Kadrsnofilmas_Nelaimigais

Klermonferānas īsfilmu festivāls ir pēc Kannām otrs lielākais un atpazīstamākais kinofestivāls Francijā, tas pulcē līdz pat 162 000 skatītāju. To ik gadu apmeklē nozares speciālisti un profesionāļi, un iesniegto filmu skaits pārsniedz 7000. Šogad festivāls norisināsies no 3. līdz 11. februārim, un organizatori sola, ka tas būs vēl grandiozāks, piedāvājot elpu aizraujošu filmu klāstu, kā arī ievērojamu skaitu pārsteigumu.

Filma Nelaimīgais laista klajā 2015. gadā un jau paspējusi paviesoties starptautiskos filmu festivālos LISFE2016 (Nīderlande), Tofifest (Polija), Taratsa (Grieķija), Quarantine (Bulgārija) un Courant3D (Francija); Klermonferānas festivālā šogad filma Nelaimīgais iekļauta 3D īsfilmu kategorijā, kur būs skatāmas vēl četras filmas no Vācijas, Ziemeļkorejas, Kanādas un Francijas. Iespēja piedalīties šāda mēroga festivālā latviešu filmas komandai ir liels pagodinājums.

Par īsfilmu Nelaimīgais:

Šī ir viena no trim stereoskopiskās jeb s3D filmas Rīga-2041 daļām. Filmas darbība risinās Rīgā 2041. gadā, tā stāsta par parastu rūpnīcas strādnieku Aigaru, kurš, būdams labākais strādnieks visā  rūpnīcā, tomēr tiek atlaists. Un iemesls ir gaužām vienkāršs – viņš šķiet pārāk nelaimīgs. Izrādās, ka visa sabiedrība ir apmāta ar  “laimes kultu” un Aigaram neizdodas iekļauties šajā viltus paradigmā. Lai atgūtu darbu, Aigars ir spiests pakļauties un iepazīt šo pozitīvisma apmātību; tas dod viņam iespēju saskatīt ko tādu, ko citi neredz.

Par filmu Rīga-2041:

Filma Rīga-2041 pārstāv zinātniskās fantastikas filmu žanru, jo darbība risinās tālā nākotnē, kad Rīgu pārņēmis laimes kults. Filma uzņemta s3D formātā un veidota no trim atsevišķām novelēm, katrai no tām ir cits režisors – Kārlis Vītols (Latvija), Trīna Rūmete (Igaunija), Adina Istrate (Turcija). Filmu veidoja Studija URGA sadarbībā ar Vides Filmu studiju, uzņemšanu atbalstīja nodibinājums Rīga 2014 un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Scenārija ideju atlases nolūkos 2013. gada janvārī tika īstenots starptautisks konkurss, filmas pirmizrāde notika 2014. gada decembrī programmas Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta ietvaros. Filma ir saņēmusi speciālbalvu 3DKIFF Starptautiskajā Stereoskopisko filmu festivālā Korejā un Lielo Kristapu kategorijā Labākais mākslinieks.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Strauta
ieva.strauta@gmail.com