Arhīvs

Īsfilma “Melleņu gari” iekļauta jau 25 starptautiskos festivālos

Režisores Astras Zoldneres dokumentālā īsfilma “Melleņu gari” (starptautiskais nosaukums “Blueberry Spirits”) turpina gūt starptautiskus panākumus – tā iekļauta jau divdesmit piecu starptautisku kinofestivālu programmās. Filma izrādīta jau 17 festivālos visā pasaulē, bet septembra beigās un oktobrī tiem pievienojas vēl astoņi, ieskaitot ietekmīgo Upsalas īsfilmu festivālu (23.-29.10.), kura laureāti tiek izvirzīti Eiropas Kinoakadēmijas balvai / EFA Award, kā arī Amerikas kinoakadēmijas balvai “Oskars”. Upsalā filmu prezentēs režisore Astra Zoldnere.

Paralēli panākumiem kinofestivālos īsfilma Melleņu gari ir iekļauta arī East Silver filmu tirgū un nominēta Silver Eye balvai. Filmu tirgu, kurš norisināsies no 24. līdz 29. oktobrim Čehijas pilsētā Jihlavā, apmeklēs filmas producents Kaspars Braķis. “Visas Silver Eye nominētās filmas balvā iegūst festivālu pakalpojumus gada garumā, proti, East Silver prezentēs mūsu filmu vairāk nekā 130 starptautisku festivālu pārstāvjiem, kā arī dažādām televīzijām. Šī unikālā iespēja varētu veicināt ne tikai Melleņu garu, bet visas Latvijas kino industrijas ietekmi un popularitāti starptautiskā līmenī,” stāsta Kaspars Braķis.

Filma Melleņu gari pasaules pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada novembrī izpārdotā seansā Leipcigas dokumentālo un animācijas filmu festivālā, kur saņēma pozitīvu vērtējumu gan no kinoprofesionāļiem, gan apmeklētājiem. Panākumiem Vācijā sekoja arī filmas ieļaušana Ziemeļamerikas nozīmīgākā dokumentālo filmu festivāla Hot Docs konkursa programmā. Filma ir saņēmusi skatītāju balvu Vācijas festivālā Monstronale un atzinību Maskavas starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā Doker. Šāgada 27. jūlijā filma piedzīvoja pirmizrādi Latvijā, atklājot Rojas starptautisko mākslas un mūzikas festivālu RojaL.

Melleņu gari ir poētiska dokumentālā īsfilma par romu ģimeni, kura vasaras pavada Kurzemes mežos, lasot un pārdodot ogas. Ievācot meža ražu, romi dalās ar spoku stāstiem, kurus paši mežā piedzīvojuši. Mistiskajos un noslēpumainajos stāstos pamazām atklājas romu cīņa par identitāti, mēģinot sabalansēt pagātni un tagadni, kā arī tradicionālo un moderno dzīvesveidu.

Filma tapusi studijā Fly For Film, režisore Astra Zoldnere, operators un producents Kaspars Braķis, scenārists Ron Rosenberg (Šveice), montāžas režisore Astrīda Konstante, komponists Jan Schower (Vācija), skaņu režisors Anrijs Krenbergs.

Filmas treileris pieejams ŠEIT.

21.09.2017.

22/09/2017