Arhīvs

Īsfilma “Kaķi Rīgā” – Karlovi Varu konkursā

Režisora Jona Banga Karlsena dokumentālā īsfilma „Kaķi Rīgā”, kas tapusi programmas “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” projekta “Force Majeure” ietvaros, vasarā tiks izrādīta prestižos starptautiskos filmu festivālos Čehijā un Dānijā.

Īsfilma “Kaķi Rīgā” piedzīvos pirmizrādi Čehijā konkursa programmā vienā no prestižākajiem un vecākajiem filmu festivāliem – Karlovi Vari starptautiskajā kinofestivālā, kas notiks 3. jūlija līdz 11. jūlijam. Centrāleiropas un Austrumeiropas nozīmīgākais filmu festivāls šogad svinēs 50. jubileju un ir viens no pasaules A klases kinofestivāliem pasaulē, kas garantē festivāla dalībniekiem rūpīgi izstrādātu programmu.

Cats_in_Riga_Still_1

Savukārt no 24. līdz 30.augustam filma piedalīsies starptautiskajā Odenses filmu festivālā, kas ir vecākais filmu festivāls Dānijā. Odenses starptautiskais filmu festivāls orientējas uz īsfilmām un piedāvā augstas kvalitātes eksperimentālo filmu programmu. Festivālam izvēlētajām filmām raksturīga oriģināla un radoša iztēles izjūta, līdzīgi kā pasaulslavenā rakstnieka Hansa Kristiana Andersena pasakām – viņš 1805. gadā dzimis Odensē.

Īsfilma “Kaķi Rīgā” starptautiskajā Odenses filmu festivālā ir iekļauta galvenajā konkursa programmā, lai cīnītos par 10 000 EUR balvu un nomināciju Amerikas Kinoakadēmijas balvai “Oskars” īsfilmu kategorijā. Festivāls ir viens no aptuveni astoņdesmit pasaules festivāliem, kas izvirza īsfilmas Amerikas Kinoakadēmijas “Oskara” balvai.

Režisora Jona Banga Karlsena īsfilma „Kaķi Rīgā” pasaules pirmizrādi piedzīvoja starptautiskajā Amsterdamas dokumentālo filmu festivālā 2014.gada novembrī un līdz šim filma izrādīta Francijā 32. Starptautiskā Vides filmu festivāla FIFE īsfilmu konkursa programmā, Zviedrijas lielākajā dokumentālo filmu festivālā TEMPO un filmu un urbānisma festivālā “86” Ukrainā.

Jons Bangs Karlsens ir viens no nozīmīgākajiem mūsdienu dokumentālo filmu autoriem pasaulē; viņš tiek uzskatīts par vienu no oriģinālākajiem un inovatīvākajiem autoriem, kurš izveidojis vairāk nekā 40 filmas visdažādākajos žanros.

Filmas varoņu izpētē piedalījās sociālantropologi Māra Pinka un Garets Hamiltons, filmas galvenais operators ir Valdis Celmiņš, skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis, producente Antra Gaile, filmu producēja filmu studija Mistrus Media.

Kontaktinformācija
Antra Gaile, producente
Epasts: antra.gaile@mistrusmedia.lv
Tālr.: 29195876

08/06/2015