Arhīvs

Īpašs notikums – filma „Žannas d’Arkas ciešanas” ar muzikālo pavadījumu!

Rīgas Kinomuzeja un Nacionālā kino centra sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu un Francijas Kultūras centru kopīgi veidotās filmu programma Eizenšteins. Vigo. Dreiers. Pasaules kino grandi ietvaros piedāvājam īpašu K.T. Dreiera filmas Žannas d’Arkas ciešanas seansu – svētdien, 23. novembrī, plkst. 20.30 filma tiks demonstrēta ar muzikālo pavadījumu.
Taustiņinstrumenti – komponists Juris Kulakovs, čells – Latvijas Nacionālās operas orķestra mūziķis Ivars Bezprozvanovs, katoļu baznīcas garīgos dziedājumus izpildīs soliste Agnese Barone.
1928. gadā tapusī filma Žannas d`Arkas ciešanas ir atzīta par vēl joprojām nepārspētu kinovēstures šedevru. Tās galvenā varone, par Orleānas jaunavu sauktā Žanna, kļuva par katoļu baznīcas upuri, un, vadoties pēc oriģinālajiem tiesas pierakstiem, Dreiers gluži vai dokumentējis viņas mocīšanu un soda izpildi.
Galvenās lomas atveidotāja, teātra komēdiju aktrise Renē Falkoneti apsolīja Dreieram, ka pēc šīs lomas vairs nefilmēsies, jo režisors vēlējās, lai viņas seja piederētu vienīgi Žannai.

 

22/11/2008