Arhīvs

Interneta tiešraidē translēs tikšanos ar dokumentālo filmu režisoriem

No 5. – 9. septembrim Rīgā, Liepājā, Valmierā un Jēkabpilī norisināsies Baltijas jūras dokumentālo filmu forums.

Pirmajās trīs foruma dienās skatītājiem būs iespēja tikties ar filmu režisoriem – klātienē Rīgā kinoteātrī K.Suns un interneta tiešraidē arī reģionos – kinoteātrī Gaisma Valmierā, Krustpils kultūras nama Kino zālē, kā arī Promenade Hotel Konferenču zālē HIKA SPĪĶERIS Liepājā.Visas tikšanās tiks translētas tiešraidē un tās varēs redzēt gan Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma skatītāji Valmierā, Jēkabpilī un Liepājā, gan arī citi kino interesenti internetā – sekojiet informācijai Nacionālā kino centra mājas lapā šeit, kā arī īpašajā Delfi.lv lapā šeit. Interneta tiešraides 5., 6. un 7. septembrī sāksies pēc plkst. 19.40!

Trešdien, 5. septembrī pēc foruma atklāšanas seansa skatītāji tiksies ar filmas Panka sindroms (Somija) autoriem Juku Kerkeinenu un J-P Passi, kā arī galvenajiem varoņiem – panku grupu Perti Kurikana vārda diena. Sarunu vadīs žurnāliste Krista Vāvere.
Juka Kerkeinens ir dokumentālo filmu režisors un kompānijas Mouka Filmi dibinātājs, kino strādā kopš 2003. gada. Iedvesmu Panka sindromam guvis, noskatoties TV ziņu sižetu par panku grupu Pertti Kurikan Nimipäivät.
J-P Passi ir gan režisors, gan scenārists ne tikai dokumentālajam kino, bet arī spēlfilmām. Panka sindroms „ir slimība labā nozīmē un vismaz daļēji to vajadzētu katram no mums”, viņš komentē filmu.

 
Panka sindroms (2012), seko līdzi somu pankroka grupas Pertti Kurikan Nimipäivät ceļam uz popularitāti – uzmundrinošai cīņai pret aizspriedumiem, kurā galveno cīnītāju lomas pārliecinoši ieņem grupas mūziķi – cilvēki ar īpašām vajadzībām. Filmas treileris šeit.
 

Ceturtdien, 6. septembrī dokumentālā kino cienītājiem būs iespēja tikties ar islandiešu filmas Gnarrs režisoru Geikiru Ulfarsonu un žurnālistu Paulu Raudsepu.
Geikirs Ulfarsons (Gaukur Ulfarsson) ir kino un tv režisors, kurš par filmu Gnarrs 2011. gadā Maikla Mūra dibinātajā Traversas filmu festivālā (Traverse City Film Festival)saņēma balvu kā labākais režisors. Šobrīd viņš strādā pie scenārija šausmu filmai, kā arī plāno dokumentēt Islandes reperus Quarashi .

 
Komiska absurda, bet arī pavisam nopietnu atklāsmju pilna ir islandiešu filma Gnarrs (2010), kas vēsta par aktiera Jouna Gnarra vēlēšanu kampaņu un uzvaru Reikjavīkas mēra vēlēšanās. Filmas treileris šeit.
 

Piektdien, 7. septembrī žurnālists Sandijs Semjonovs vadīs sarunu ar filmas Argentīnas mācība producenti Annu Varadzinu un filmas Trīs dienas brīvībā režisoru Lukašu Borovski.
Viens no spilgtākajiem jaunajiem poļu dokumentālistiem – Andžeja Vajdas filmu skolas absolvents, režisors Lukašs Borovskispar filmu Trīs dienas brīvībā saņēmis virkni prestižu apbalvojumu, spilgti piesakot savdabīgi atturīgu un vienlaikus ļoti trāpīgu dokumentālā kino rokrakstu.
Pieredzējusī producenteAnna Varadzina strādājusi kopā ar režisoru Vojcehu Staroņu, piedaloties arī filmas uzņemšanā Argentīnā, un iepazīstinās ar poētiskā darba Argentīnas mācība tapšanas aizkulisēm.
 
Sāpīgi romantiskā Argentīnas mācība (2011) ļauj atgriezties bērnībā, sadraudzējoties ar deviņgadīgu poļu zēnu un viņa skolasbiedri – pusaugu argentīniešu meiteni, kas līdzās rotaļām spiesta cīnīties par ģimenes iztiku. Filmas treileris šeit.
 
Ar īsfilmu Trīs dienas brīvībā (2011) – negaidīti patīkamu iepazīšanos ar cietumnieku Pjotru, kuram uz pāris dienām ļauts izbaudīt brīvību – sevi spilgti piesaka jauns poļu režisors Lukašs Borovskis. Filmas treileris šeit.
 
Biļetes cena Rīgā – 2 Ls, reģionos – 1Ls, skolēni, studenti, pensionāri un kino profesionāļi, uzrādot apliecības, aicināti apmeklēt Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu bez maksas, 15 minūtes pirms filmas seansa izņemot brīvbiļetes kinoteātru kasēs.
Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu arī latviski.

Forumu organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar MEDIA Desk Latvija, European Documentary Network, kinoteātriem K.Suns(Rīgā), Gaisma(Valmierā), Balle(Liepājā),viesnīcu Promenade Hotel, Krustpils kultūras namu un Jēkabpils tautas namu.
Foruma informatīvie atbalstītāji: Delfi, Rīga Radio.
Forumu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras Ministrija, MEDIA 2007, Rīgas Dome, Baltic Films, Nabaklab, Dānijas Kultūras institūts u.c. sadarbības partneri.

02/09/2012