Arhīvs

Informācija par debijas filmu projektu publiskajām prezentācijām

Saskaņā ar Nacionālā kino centra (NKC) š.g. 28.aprīlī apstiprinātā 2014.gada debijas filmu ražošanas konkursa nolikumu NKC informē, ka debijas filmu projektu publiskās prezentācijas norisināsies š.g. 11.jūnijā Rīgas Kinomuzeja telpās, Peitavas ielā 10 (ieeja no Mazās Peitavas ielas, www.kinomuzejs.lv).
 

Publiskajās prezentācijās projektus vērtēs NKC spēlfilmu (Andis Mizišs, Edmunds Jansons, Uldis Dimiševskis), dokumentālo (Anna Rozenvalde, Pēteris Krilovs, Uldis Dimiševskis) un animācijas (Zane Balčus, Dzintars Krūmiņš, Uldis Dimiševskis) filmu ekspertu komisijas.
 
Atkārtoti informējam, ka konkursa mērķis ir atbalstīt debijas filmu veidošanu, finansējot Latvijas jauno režisoru dokumentālo filmu, īsmetrāžas spēlfilmu un īsmetrāžas animācijas filmu ražošanu, veicinot jauno autoru profesionālo un radošo izaugsmi, kā arī ilgtspējīgu Latvijas filmu nozares attīstību. Konkursa finansējums ir 186 142 EUR, no kura animācijas filmu projektiem plānots piešķirt 23% jeb 42 813 EUR, dokumentālo filmu projektiem 18% jeb 33 506 EUR un spēlfilmu projektiem 59% jeb 109 823 EUR. Konkursā plānots atbalstīt ne mazāk kā 6 filmu projektu ražošanu.
 
Plānots, ka š.g. 9.jūnijā ekspertu komisijas vērtēs iesniegto projektu atbilstību Latvijas filmu veidošanas (kultūras) kritērijiem. Gadījumā, ja kāds no projektiem neatbildīs minētajiem kritērijiem un tādējādi nevarēs piedalīties prezentācijās, NKC nekavējoties informēs projektu iesniedzējus par izmaiņām prezentāciju grafikā.
 
Informācija:
Uldis Dimiševskis
67358862uldis.dimisevskis@nfc.gov.lv
tel. 67358862
 
 
DEBIJAS FILMU PREZENTĀCIJU LAIKI 11.06.2014
 

LAIKS

NR.

FILMAS NOSAUKUMS

VEIDS

STUDIJA

REŽISORS

PRODUCENTS

09:30

1

Atvērtais ceļš

spēles īsfilma

Cardinal Productions

Reinis Kļaviņš

Reinis Kļaviņš

09:45

2

Māja ar noslēpumu

spēles īsfilma

Direct Contact Media

Uldis Cipsts

Uldis Cipsts

10:00

3

Spoguļvīrs

spēles īsfilma

Vides filmu studija

Agnese Laizāne

Simona Kļaviņa

10:15

4

Konfektes ar sieru

spēles īsfilma

Kultūras un izglītības biedrība Kultivators

Lauma Balode

Guna Stahovska

10:30

5

Dvēseļu restorāns

spēles īsfilma

Fly For Film

Didzis Eglītis

Kaspars Braķis

10:45

6

Tukšās zemes ritmi

spēles īsfilma

Studija Lokomotīve

Reinis Spaile

Undīne Buka

11:00

7

Dārznieks

spēles īsfilma

Tasse Film

Madara Dišlere

Aija Bērziņa

11:15

8

Arturs

spēles īsfilma

Komūna 7

Rihards Gēcis

Jānis Ezerlīcis, Rihards Gēcis

11:30-12:00

PĀRTRAUKUMS

12:00

9

Kūrorts Šanti

spēles īsfilma

Virtuālā studija Urga

Ieva Norvele

Viesturs Graždanovičs

12:15

10

Notikums Kālija Parkā

spēles īsfilma

Fa Filma

Pēteris Ķimelis

Madara Melberga

12:30

11

Ārpus zonas

spēles īsfilma

Ego Media

Alise Zariņa

Guntis Trekteris

12:45

12

Aina

spēles īsfilma

Fa Filma

Vladislavs Nastaševs

Madara Melberga

13:00

13

Kokgriezējs

dokumentālā filma

Animācijas brigāde

Māris Putniņš

Māris Putniņš

13:15

14

Kvanta kods

dokumentālā filma

Jura Podnieka studija

Santa Skutele

Antra Cilinska

13:30

15

Tāls

dokumentālā filma

Ego Media

Staņislavs Tokalovs

Guntis Trekteris

13:45

16

Portretfilma par Knutu Skujenieku

dokumentālā filma

Pomegrande

Ivars Tontegode

Sanda Zālamane

14:00

17

Otrais augusts

animācijas filma

Atom Art

Zane Oborenko

Sabīne Andersone

 
 
 

Call
Send SMS
Add to Skype
You’ll need Skype CreditFree via Skype