Arhīvs

Ilonas Brūveres filmu “Tapieris” izrādīs Kanādā

Eiropas filmu festivālā Toronto, kas notiks no 15. līdz 30. novembrim, izrādīs režisores Ilonas Brūveres dokumentālo spēli – filmu “Tapieris” (studija Kinolats). Pilnmetrāžas dokumentālā filma saņēmusi sešas nominācijas Latvijas Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps 2014 konkursā, kurā piedalās 98 filmas, kas pēdējos trīs gados producētas Latvijā.

IMG_3531.JPG

“Tapieris” stāsta par mūziķi un komponistu – tango karali Oskaru Stroku. Stroka dzīvesstāstu filmā izdzīvo un liecības par mūziķa dzīvi sniedz aktieri Jakovs Rafalsons, Gints Grāvelis, Marija Bērziņa, Andris Bulis, Goran Gora, Laimis Rācenājs u.c., izspēlējot vairākas Stroka laikabiedru lomas, kas atklāj mūziķa raksturu citu mūziķu, bārmeņa, mīļotās sievietes un tiesas izpildītāja acīm.

Totonto Eiropas filmu festivāls šogad svin savu desmitgadi, demonstrējot nacionālo un starptautisko filmu programmu. Programma veltīta tēlainai, inovatīvai filmu valodai un spilgtiem režijas darbiem, sniedzot ieskatu daudzveidīgajā Eiropas jaunāko filmu klāstā. European Union Film Festival Toronto dibināts kā pretpols Holivudas bezpersoniskajai masveida produkcijai, lai iepazīstinātu skatītāju ar personiskiem un vizuāli ietilpīgiem ekrāna stāstiem. Festivāla programmā piedalās 28 Eiropas savienības valstis un “Tapieri” šajā programmā iekļāvusi Latvijas vēstniecība Kanādā. Festivāls, veidojot programmu, ik gadu sadarbojas ar Eiropas pārstāvniecībām un Kanādas kultūras institūcijām.

Šīgada festivāla programmā piedalās 28 valstis ar filmām no Austrijas, Beļģijas, Bulgārijas, Kroātijas, Čehijas, Igaunijas, Somijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Ungārijas, Īrijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Luksemburgas, Maltas, Nīderlandes, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas, Zviedrijas un Apvienotās karalistes. Festivāls ar jaunākajiem Eiropas kino darbiem iepazīstina ne tikai skatītājus, bet arī Kanādas distributorus, filmu festivālu direktorus un filmu veidotājus, veicinot multikulturālo dialogu starp Kanādu un Eiropas valstīm, lai Kanādas Ontario štata piecu miljonu galvaspilsētā Toronto popularizētu Eiropas filmu veidotājus un jaunākās Eiropas filmas.

Materiālu sagatavoja
Matīss Rutks

28/10/2014