Arhīvs

Ilona Brūvere piedāvā kultūras filmu programmas tiešsaistē

Filmu studija “Kants komunikācijas” vietnē kants.lv bez maksas piedāvā noskatīties autores-režisores Ilonas Brūveres kultūras filmu programmu – īsfilmas, pilnmetrāžas dokumentālās spēlfilmas un TV filmas, kas portretē izcilas kultūrvēsturiskas personības.

Ilonas Brūveres filmu piedāvājums ietver gan nostalģisku televīzijas raidījumu darba materiālu fragmentus, gan 35 dokumentālus izcilu kultūrvēsturisku personību portretus TV filmu ciklā Dominante, kas apskata ne tikai spilgtākās Latvijas kultūras personības, bet arī raksturo aizgājušā gadsimta kultūras mantojumu faktos un notikumos. Ciklā portretēti VKKF mūža stipendiju ieguvēji Vija Artmane, Zigmunds Skujiņš, Rolands Kalniņš, Biruta Baumane, Biruta Delle, Džemma Skulme, Pēteris Martinsons un citi mākslinieki.

Programmā arī Ilonas Brūveres īsfilmas un pilnmetrāžas dokumentālās spēlfilmas, kas nominētas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps vairākās profesionālajās kategorijās – Versija Vera (2010), Tapieris (2014), Latvijas simtgades programmas filma Ievainotais jātnieks (2017) par tēlnieku Kārli Zāli un Brīvības pieminekļa celtniecību, arī pilnmetrāžas dokumentālā filma Konstrukcijas (2019), kas stāsta par dzejnieka Ulža Bērziņa namu, viņam tuviem un tāliem. Dzejnieks un tulkotājs, latviešu dzejas klasiķis un Literatūras gada balvas 2019 laureāts Uldis Bērziņš filmā lasa fragmentus no sava dzejas krājuma Idilles, kas 2019. gadā iznācis grāmatu apgādā Neputns.

Vietnes kants.lv tiešsaistes kolekcijas ietvaros skatāmi arī desmit krāšņi Dāmu paradīzes izrāžu videoieraksti ar kopējo ētera laiku 7 stundas. Izrādes no programmas Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta (2014) sniedz ieskatu Eiropas modes vēsturē (1900-2000).

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Nacionālais Kino centrs un Latvijas Televīzija.

Filmas pieejamas ŠEIT.

 

17.03.2020.

17/03/2020