Arhīvs

Igaunijas kinoteātros startē komēdija “Svingerid”

Pagājušajā nedēļā uz Igaunijas kino ekrāniem sāka izrādīt Andreja Ēķa komēdiju “Svingerid”, un nedēļas nogalē to noskatījās rekordliels skatītāju skaits – 18 140. Tas ir gandrīz divas reizes vairāk, nekā filmas “Svingeri” pirmās nedēļas nogales apmeklējums Latvijā – 10 795.

Filma balstīta uz latviešu filmas Svingeri scenārija, kas tika adaptēts Igaunijas skatītājiem. Lomās iejutās Igaunijas labākie aktieri, bet režisors arī igauņu filmā ir Andrejs Ēķis. Filmēšana notika šī gada vasarā Latvijā un Igaunijā.

Igauņu filmas treileris skatāms ŠEIT.

Filmas producents Kristians Alhimionoks: “Mums bija fantastisks koncepts, kas nostrādāja Latvijā, tāpēc scenāriju nolēmām adaptēt arī citām valstīm. Lokālai komēdijai ir ļoti svarīgi, lai tajā spēlētu atpazīstami aktieri. Esam lepni, ka mums izdevās piesaistīt Igaunijas vadošos aktierus. Rezultāts pierāda, ka filma spēj iekarsēt pat mūsu Igaunijas kaimiņus, ko dēvē par vēsiem. Janvārī mēģināsim iekarot jau daudz lielāko Ukrainas tirgu”.

Andreja Ēķa filma Svingeri uz ekrāniem visā Latvijā iznāca 2016. gada 9. decembrī, kļūstot par trešo visu laiku veiksmīgāko spēlfilmu Latvijas kino izrādīšanas vēsturē. Komēdiju Svingeri Latvijā jau noskatījušies vairāk nekā 110 000 skatītāju.

Pašlaik filmas Svingeri komanda strādā pie Nacionālā Kino centra filmu ražošanas konkursā atbalstītas komēdijas Blēži, kas Latvijas kinoteātros būs skatāma 2018. gada martā. Jaunās filmas sižeta pamatā ir divu pavisam nesaderīgu pāru attiecības. Dzīdamies pēc aplamiem mērķiem, filmas varoņi sapinas arvien vairāk, un uz brīdi pat šķiet, ka visu var atrisināt tikai pistoles šāviens. Iespējams, ka viss varētu būt daudz vienkāršāk, ja ļautos patiesām un neviltotām attiecībām. Bet kā to izdarīt, ja visi ir blēži?! Galvenajās lomās – Intars Rešetins, Rēzija Kalniņa, Ieva Florence, Ralfs Eilands, Leonarda Ķestere, Ivo Martinsons, Jurģis Spulenieks, Sandis Pēcis un citi. Filmas tērpus veido atraktīvais kostīmu mākslinieks Dāvids.

13.11.2017.

13/11/2017