Arhīvs

Ieskats debijas projektu prezentācijās

Rīgas Kino muzejā 3. jūnijā notika NKC izsludinātā debijas filmu ražošanas konkursa projektu prezentācija, tajā piedalījās 11 konkursā iesniegtie projekti – trīs animācijas, četri dokumentālo filmu un četri spēlfilmu projekti.

Konkursā iesniegto projektu autorus uzklausīja un izjautāja Nacionālā Kino centra eksperti – spēlfilmu komisijā Atis Amoliņš, Pēteris Krilovs un NKC pārstāvis Uldis Dimiševskis, dokumentālo filmu komisijā Daira Āboliņa, Dāvis Sīmanis un NKC pārstāve Kristīne Matīsa, animācijas filmu komisijā Anna Veilande-Kustikova, Bruno Aščuks un NKC pārstāve Kristīne Matīsa. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 15. jūnijā.

Debijas filmu ražošanas konkurss tika izsludināts 15. aprīlī, tajā pieejamais finansējums ir EUR 150 220, no kura animācijas filmu projektiem plānots piešķirt 23% jeb EUR 34 550, dokumentālo filmu projektiem 18% jeb EUR 27 040 un spēlfilmu projektiem 59% jeb EUR 88 630. Konkursā plānots atbalstīt 2 dokumentālo filmu, 2 animācijas filmu un 2 spēlfilmu projektu ražošanu, taču ekspertu komisijām ir tiesības arī neatbalstīt plānoto projektu skaitu, ja to kvalitāte ir zemāka par 70 % no iespējamās kritēriju punktu kopsummas.

Debijas filmu konkursu Nacionālais Kino centrs izsludinājis jau otro reizi, konkursa mērķis ir atbalstīt jaunu autoru radošu iesaistīšanos Latvijas kinovidē un līdz ar to ilgtspējīgu Latvijas filmu nozares attīstību.

Videoreportāžas autors – Dāvis Siliņš

05/06/2015