Arhīvs

IDFA konkursa programmā – Lailas Pakalniņas „33 Zvēri Ziemassvētku Vecītim”

Starptautiskā Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla konkursa skatē iekļauta režisores Lailas Pakalniņas dokumentālā filma 33 zvēri Ziemassvētku vecītim.

Lailas Pakalniņas filma par galveno balvu cīnīsies vidēja garuma filmu programmā, kurā tiks demonstrētas 16 filmas no tādām valstīm kā ASV, Austrālija, Krievija, Ķīna, Nīderlande, Polija, Rumānija, Serbija u.c. Nozīmīgākais dokumentālo filmu festivāls Eiropānorisināsies no 16. līdz 27. novembrim. Dalībai tajā tika pieteiktas vairāk kā 3 600 filmas, no kurām konkursu un ārpus konkursu skatēs skatītāji varēs noskatīties 316 filmas. Jāpiebilst, ka 33 zvēri Ziemassvētku vecītim ir vienīgā filma, kas festivālā šogad pārstāvēs Baltijas valstis.

 
33 zvēri Ziemassvētku vecītim ir labestību un cilvēka cēlsirdību apliecinošs kino par Līvijas kundzi un viņas tuvākajiem – suņiem, kaķiem, trušiem, šinšillu un citiem zvēriem. Līdzīgi kā iepriekš, veidojot filmu Pa Rubika ceļu, arī Līvijas kundzes stāstam izteiksmīgā filmā tapt Lailai Pakalniņai palīdzējis operators Uldis Jancis un skaņu režisors Anrijs Krenbergs.
Savu nacionālo pirmizrādi filma piedzīvoja septembra beigās, festivāla Arsenāls ietvaros.
 
Laila Pakalniņa uz Amsterdamas dokumentālo filmu festivālu dosies ne vien kā konkursā pārstāvētas filmas režisore un producente, bet arī kā pilnmetrāžas filmu konkursa programmas žūrijas pārstāve.
 
Paralēli filmu festivālam šai laikā notiek arī filmu tirgus un dažādi informatīvi izglītojoši pasākumi filmu profesionāļiem.
 
Studijā Kompānija Hargla producētā filma tapusi ar Nacionālā kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
 
 
                             33 zvēri Ziemassvētku vecītim

18/10/2011