Arhīvs

Golfa straume zem ledus kalna saņem divas balvas Portugālē

No 24. līdz 28. jūlijam Avansas (Portugāle) Starptautiskajā filmu festivālā divas balvas saņēma Jevgēņija Paškeviča filma Golfa straume zem ledus kalna – īpašo žūrijas balvu unbalvu par labāko operatora darbu, kas tika piešķirta Gintam Bērziņam un Valērijam Martinovam.

Avansas filmu festivāls izveidots 1997. gadā un kopš tā laika apliecinājis savu vietu Eiropas festivālu vidū. Festivālā tiek vērtētas ne tikai spēlfilmas, bet arī televīzijas, video un multimediju projekti, organizētas dažādas darbnīcas un semināri.

2013. gadā Avansas filmu festivāls aizsākās Latvijā – 23. aprīlī Alūksnes Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā „Pa GALMS” tika demonstrētas astoņas animācijas īsfilmas no iepriekšējā gada festivāla konkursa skates. Tā ir pirmā reize, kad festivāls sadarbojas ar kādu no Baltijas valstīm. Avansas festivāla filmu izlases iepriekš demonstrētas arī citviet ārpus oficiālās norises vietas, piemēram, Kubā, Francijā, Grieķijā, Itālijā un Japānā.

Filma Golfa straume zem ledus kalna starptautisko pirmizrādi piedzīvoja Maskavas starptautiskajā filmu festivālā, savukārt Latvijas filmu festivālā Lielais Kristaps 2012 atzīta par labāko spēlfilmu, apbalvojumu saņēma gan filmas režisors, gan operators Gints Bērziņš, mākslinieki Jurģis Krāsons un Pāvels Parhomenko, kā arī skaņu režisors Anrijs Krenbergs. Filma tapusi ar Nacionālā Kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Krievijas Federācijas Kultūras ministrijas atbalstu. Filma Golfa straume zem ledus kalna ir starptautiska mēroga kino projekts, kura tapšanā piedalījušies aktieri un kino profesionāļi no Latvijas, Krievijas, Igaunijas un Lietuvas.

30/07/2013