Arhīvs

GOLFA STRAUME ZEM LEDUS KALNA Pēterburgā saņem Bronzas grifu

29. jūnijā Pēterburgā noslēdzās XXI starptautiskais kinofestivāls Festivālu festivāls. Tajā Bronzas grifu ieguva Jevgēņija Paškeviča filma Golfa straume zem ledus kalna.

Festivālu festivāls ir starptautisks filmu festivāls, kas Pēterburgā notiek jau kopš 1993. gada. Šajā festivālā nenotiek filmu konkurss, bet gan tiek demonstrētas tās filmas, kas iekļautas citu starptautisku festivālu konkursa skatēs un arī tās, kas saņēmušas starptautisku atzinību un apbalvojumus. Tas uzskatīts par lielāko šāda veida filmu festivālu Krievijā.
Filma Golfa straume zem ledus kalna starptautisko pirmizrādi piedzīvoja Maskavas starptautiskajā filmu festivālā, savukārt Latvijas filmu festivālā Lielais Kristaps 2012 atzīta par labāko spēlfilmu, apbalvojumu saņēma gan filmas režisors, gan operators Gints Bērziņš, mākslinieki Jurģis Krāsons un Pāvels Parhomenko, kā arī skaņu režisors Anrijs Krenbergs. Filma tapusi ar Nacionālā Kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Krievijas Federācijas Kultūras ministrijas atbalstu. Filma Golfa straume zem ledus kalna ir starptautiska mēroga kino projekts, kura tapšanā piedalījušies aktieri un kino profesionāļi no Latvijas, Krievijas, Igaunijas un Lietuvas.

02/07/2013