Sestdien, 21. oktobrī, kinorežisora Rolanda Kalniņa un kinoscenārista Viktora Lorenca sadarbībai veltītajā mini-izstādē “Kalniņš + Lorencs = Filma” notiks radošā darbnīca – meistarklase, dodot iespēju ģimenēm ar bērniem uzzināt, ko nozīmē kinoscenārista profesija.

Pasākuma mazajiem un lielajiem apmeklētājiem būs iespēja aizraujošā veidā, izmantojot spēles elementus un kopīgi veicot dažādus radošus uzdevumus, uzzināt, ar ko nodarbojas kino scenārists, kādi ir scenārija veidi, un pašiem iemēģināt roku scenārija rakstīšanā.  Darbnīcu – meistarklasi vadīs Kino muzeja pedagogi un praktizējošs dramaturgs un scenārists Matīss Gricmanis, kurš veidojis scenāriju topošajai Dāvja Sīmaņa Simtgades filmai Tēvs Nakts, kā arī dramaturģiju vairākām Dirty Deal Teatro izrādēm. Šobrīd Matīss strādā pie Jāņa Joņeva romāna Jelgava’94 ekranizācijas, kas top Jura Podnieka studijā.

Pasākums notiks Rīgas Kino muzeja telpās, Peitavas ielā 10 (ieeja no Mazās Peitavas ielas), sākums – plkst. 14:00. Piedalīties tiek aicinātas ģimenes kopā ar bērniem vecumā no 7 gadiem. Darbnīca – meistarklase notiks latviešu valodā.

Ieejas maksa: 2.10 EUR no dalībnieka.

Darbnīcā ir ierobežots vietu skaits, tāpēc iepriekš noteikti jāpiesakās, rakstot gundega.melberga@kinomuzejs.lv vai zvanot 67358873.

Izstāde “Kalniņš + Lorencs = Filma” veltīta kinorežisora Rolanda Kalniņa un kinoscenārista Viktora Lorenca sadarbībai. Kalniņš un Lorencs kopīgi veidojuši piecas filmas, bet izstādē aplūkota režisora un scenārista sadarbība pie trim no tām – spēlfilmām Es visu atceros, Ričard! (Akmens un šķembas, 1966) un Ceplis (1972), kā arī pie dokumentālās filmas Saruna ar karalieni (1980). Izvēlētās filmas atspoguļo dažādos veidus, kā top filma – kāds ir oriģinālscenārija ceļš līdz ekrānam, kā tiek ekranizēts literārs darbs, kā scenārijs tiek izmantots dokumentālas filmas tapšanas procesā.

LKA Rīgas Kino muzeja veidotajā mini-izstāžu ciklā tiek radītas īslaicīgas, neliela formāta izstādes, kurās apskatītas būtiskas personības Latvijas un starptautiskā kino kontekstā. Nākamā mini-izstāde būs veltīta dokumentālā kino režisoram Ansim Epneram, bet gada nogalē plānota izstāde par Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolas klasiķi Uldi Braunu.

Mini-izstāžu cikla tapšanu Kino muzejā atbalsta Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departaments.