Arhīvs

Ģimeņu dienas Rīgas Kino muzeja izstādē “Uzminēt brīnumu”

LKA Rīgas Kino muzeja izstādē “Uzminēt brīnumu”, kas veltīta zīmētās un aplikācijas animācijas aizsācējiem Latvijā Rozei Stiebrai un Ansim Bērziņam, sestdienās (20.02., 27.02. un 5.03.) notiks radošas tikšanās ar izstādes galvenajiem varoņiem un veidotājiem, kas ļaus iepazīt sava aroda prasmes, praktiski darboties un interesanti pavadīt laiku animācijas kino vidē. Publikas interese ir tik liela, ka uz pirmajām divām radošajām darbnīcām interesenti pieteikušies vienas dienas laikā.

RKM_Izstade_Laimonis Stipnieks

20. februārī ģimenes piedzīvos tikšanos-radošo darbnīcu ar animācijas filmu režisori un scenāristi Rozi Stiebru. Bērniem kopā ar vecākiem būs iespēja gan pašiem darboties Rozes Stiebras vadībā, gan iztaujāt režisori par viņas filmām un animācijas filmu tapšanas procesu.
27. februārī radošo darbnīcu vadīs animācijas filmu māksliniece Dzintra Aulmane, kura kopā ar Rozi Stiebru un Ansi Bērziņu veidojusi visvairāk filmu (kopskaitā 17). Skatītāju iemīļotāko Dzintras Aulmanes filmu vidū noteikti ir Latvijas animācijas klasika „Zaķīšu pirtiņa“ (1979), „Sēd uz sliekšņa pasaciņa“ (1987), filmas no cikla „Pasaciņas“ un citi darbi.
5. martā notiks tikšanās ar izstādes „Uzminēt brīnumu“ mākslinieci Daci Džeriņa, kura radošā un brīvā gaisotnē pastāstīs, kāpēc izstādes veidošanā jāpiedalās māksliniekam, kādi ir tā pienākumi un kā tapa izstāde „Uzminēt brīnumu,“ kā arī dalībniekiem ļaus pašiem iejusties izstādes mākslinieka lomā.

Pasākumu norises vieta ir Kino muzejs Peitavas ielā 10 (ieeja no Mazās Peitavas ielas), sākuma laiks – plkst. 12. Pasākumos piedalās ģimenes kopā ar bērniem vecumā no 4 -14 gadiem. Ieejas maksa uz darbnīcām: bērni līdz 7 gadu vecumam bez maksas, no 7 gadu vecuma 2,10 EUR, bet pieaugušajiem 3,60 EUR. Darbnīcās ir ierobežots vietu skaits, tāpēc iepriekš noteikti jāpiesakās, rakstot (kinomuzejs@kinomuzejs.lv; gundega.melberga@kinomuzejs.lv) vai zvanot 67358873.

Izstāde „Uzminēt brīnumu“ Kino muzejā tika atvērta 2015. gada septembra beigās un būs pieejama apmeklētājiem līdz 2016. gada 15. oktobrim. Roze Stiebra un Ansis Bērziņš ir īpašas personības Latvijas animācijas kino, jo ir daudzu lietu aizsācēji – pirmo profesionālo aplikācijas un animācijas filmu autori, izaudzinājuši prakstiskā darbā pirmos tēlu iekustinātājus – animatorus -, sadarbojušies ar virkni atzītu latviešu mākslinieku. Izstādē atspoguļots animācijas filmas tapšanas process, kad nekustīgais attēls atdzīvojas, pie kā piedalās daudzi ar pacietību apveltīti cilvēki. Šajā izstādē īpaši izcelta Rozes un Anša sadarbība ar māksliniekiem. Kā saka Roze: “Veidojot filmu, rodas jauna realitāte, un tas parāda, cik pasaule ir skaista un neierobežota. Tu sāc redzēt brīnumu tur, kur to agrāk neredzēji.”

Izstādes tapšanu finansiāli atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Informāciju sagatavoja:
Agnese Logina
LKA Rīgas Kino muzeja kuratore
Tel. 67358872, e-pasts: agnese.logina@kinomuzejs.lv

17.02.2016.

17/02/2016