Arhīvs

“Filmu studijas RIJA” piedalās Kannu filmu festivālā un filmu tirgū.

Šogad Kannu filmu festivāla oficiālajā pilnmetrāžas filmu konkursa programmā iekļauta Latvijas kopražojuma filma Miglā, kas pasaules pirmizrādi piedzīvos Kannās 25. maijā.

Miglā ir Latvijas (Filmu studija RIJA), Vācijas (Ma.Ja.De Fiction) un Holandes (Lemming Film) kopražojums, kas veidots sadarbībā ar Krievijas kompānijuGP Film Company, telekanāliem ZDF/ARTE, Eurimages fondu un Baltkrievijas kinostudiju.  

Filma tapusi pateicoties Rīgas filmu fonda un Nacionālā Kino centra, kopproducentu un starptautisko fondu finansējumam.
 
Pirms diviem gadiem – Kannu kinofestivāla īsfilmu konkursā piedalījās studijas RIJA animācijas filma Norīt Krupi.
 
Vienlaikus ar festivālu Kannās norit arī viens no nozīmīgākajiem pasaules filmu tirgiem Marche du Film, kurā Filmu studija RIJA piedāvās Latvijas spēlfilmas un animāciju. Tirgū paredzētas divas skates Filmu studijas RIJA jaunākajai animācijas filmai Lote un Mēnessakmens noslēpums.
 
Līdzās savām filmām Filmu studija RIJA tirgus apmeklētājus iepazīstinās arī ar citu Latvijas studiju darbiem, tiks piedāvāta Arvīda Krieva filma Dancis pa trim, Romualda Pipara dokumentālā filma Džosera piramīdas noslēpumi, kā arī citas spēlfilmas un dokumentālās filmas.
 
Kannu filmu tirgus Marche du Film notiks Kannās no 16. līdz 25. maijam, bet festivāls – no 16. līdz 27. maijam.
 
RIJAs dalība Kannu filmu tirgū ir iespējama, pateicoties Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumam, ko studijai piešķīrusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.
 

 
 
                             Miglā 

15/05/2012