Arhīvs

Filmu studija RIJA piedalās animācijas filmu tirgū Annesī

Filmu studijas RIJA pārstāvji no 8. līdz 10. jūnijam Francijas pilsētā Annesī piedalās nozīmīgākajā starptautiskajā animācijas filmu tirgū MIFA, kur iepazīstina animācijas nozares pārstāvjus no visas pasaules ar Latvijā tapušajām animācijas filmām.

Studija RIJA tirgus dalībniekus un apmeklētājus iepazīstinās ar tās jauno animācijas filmu Lote un mēness akmens noslēpums, kas, tāpat kā iepriekšējā filma par Loti Lote no izgudrotāju ciema, ir tapusi sadarbībā ar igauņu režisoriem Janno Poldma un Heiki Ernits. Šobrīd tiek pabeigta filmas ieskaņošana. Līdzās RIJAS filmām tirgus apmeklētāji tiks iepazīstināti arī ar citu Latvijas filmu studiju darbiem.
 
Starptautiskais animācijas filmu tirgus MIFA jau vairāk kā 25 gadus pulcē nozares profesionāļus, kuriem tā ir iespēja veidot jaunus kontaktus un plānot kopīgus projektus. Pērn MIFA piedalījās ap 2300 delegāti no 70 valstīm, tostarp izstādes dalībnieki, pircēji, izplatītāji, programmu plānotāji, producenti, raidsabiedrību pārstāvji, programmatūras ražotāji, video spēļu dizaineri u.c.
 
Paralēli tirgum notiek Starptautiskais Annesī animācijas filmu festivāls, kurā šogad pirmo reizi filmu atlasē piedalījies Latvijas pārstāvis – studijas RIJA vadītājs Vilnis Kalnaellis. Pirmo reizi Latvijas pārstāvim bija iespēja veidot festivāla programmu un līdz ar to arī ietekmēt festivāla kopējo veidolu. Kā katru gadu filmu vērtēšanai tika izvēlēti 3 nozares eksperti, kuri šogad noskatījušies 831 filmas, no kurām konkursam tika atlasītas 42, bet izrādīšanai ārpus konkursa – 35.
 

08/06/2011