Arhīvs

Filmu scenāriju atbalsta konkursa rezultāti

Apstiprināti rezultāti NKC 19.07.2011. izsludinātājam konkursam, kura mērķis bija atbalstīt 5 pilnmetrāžas spēlfilmu scenārijus, piešķirot katram no tiem LVL 4 200 viena scenārija rakstīšanai latviešu valodā NKC piedāvāta/apstiprināta konsultanta vadībā, kā arī nodrošinot scenāriju daļēju filmēšanu un testēšanu projektu īstenošanas laikā.Konkursa finansējums Ls 21 000 apmērā tiek piešķirts sekojošiem pieciem scenāriju projektiem:
 
brīvībā palikušie cerēja, ka edvards līksna no cietuma nekad neiznāks – scenārists Pauls Bankovskis, SIA Film Angels Studio
Edvards Līksna iznāca no cietuma un atklāja, ka tādas pasaules un tādu cilvēku, kādus viņš atceras, vairs nav, un saprata, ka ir jāpierāda sava eksistence – vispirms jau pašam sev.
 
KAPOS SVĒTKI – scenāriste Elita Franciska Cimare, SIA Arfifilm
Kamēr citi kapos tikai atstāj mirušo miesiņas, Latvijā kapos svin svētkus, meklē un atrod … dzīvos!

MELĀNIJAS HRONIKA – scenārists Viesturs Kairišs, SIA Mistrus Media
Viena cilvēka svētceļojuma uz savu dzīvību hronika, kas vienlaicīgi ir latviešu tautas hronika.
 
PELNU SANATORIJA – scenāristi Dāvis Sīmanis un Tabita Sīmane, SIA Kinoklubs
Izsūtījumā – svešā pasaulē atvaļināts I Pasaules kara ārsts pārdzīvo karu pats ar sevi, glābjot mežonīgu zēnu no vajāšanas un bojāejas.

SAKNES PALIEK – scenārists Ivo Briedis, SIA Tasse Film
Mežā mīt cilvēks, par kuru padomju vara pat nenojauš un viņam uz to ir ietekme.
 
Konkursā iesniegtos projektus vērtēja NKC spēlfilmu eksperti Māris Putniņš (LKS pārstāvis), Uldis Cekulis (LKPA pārstāvis) un NKC pārstāvis Uldis Dimiševskis.
 
Scenāriju filmēšana notiks sadarbībā ar Rīgas Starptautisko ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolu (RISEBA) un Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA).

06/10/2011