Arhīvs

Filmu “Ručs un Norie” demonstrē Eiropas tolerances festivālā “Imagine”

Režisores Ināras Kolmanes un filmu studijas DEVIŅI dokumentālā filma “Ručs un Norie” iekļauta kinofestivālā “Imagine Euro Tolerance Festival”, kas notiek 12.–20. oktobrī Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Filmu seansā piedalās režisore Ināra Kolmane, Latvijas vēstnieks Azerbaidžānā Juris Maklakovs un vairāki citu valstu vēstnieki.

 

Festivāls Imagine Euro Tolerance Festival tiek organizēts ar mērķi izcelt starpkultūru dialoga un savstarpējās tolerances vērtības, ko pārstāv 15 Eiropas dokumentālās filmas. Filma Ručs un Norie ir vienīgā Latvijas filma, kas iekļauta šajā festivālā; atlasei to ieteikusi LR Ārlietu ministrija sadarbībā ar Nacionālo Kino centru.

Kritiķu atzītais un publikas iemīlētais stāsts par suitu sievas Ruča un japāņu studentes Norie aizkustinošo draudzību kļuva arī par 2015. gada godalgotāko filmu Latvijā un ieguva četras balvas Nacionālajā filmu festivālā “Lielais Kristaps” – labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākā pilnmetrāžas dokumentālās filmas režija, labākais scenārijs, labākais dokumentālās filmas operatora darbs. Filma saņēma arī Latvijas sabiedrisko mediju gada balvu „Kilograms kultūras 2015” kino kategorijā kā viens no aizvadītā gada izcilākajiem notikumiem Latvijas kultūrā. Filma joprojām turpina ceļot pa pasauli, piedaloties dažādos filmu festivālos.

Šobrīd filma ar subtitriem angļu un krievu valodās skatītājiem pieejama DVD formātā vairākās tirdzniecības vietās Latvijā, kā arī internetā vimeo platformā.

Filma Ručs un Norie ir stāsts par divu eksotisku pasauļu sastapšanos, kas uzšķiļ pārsteidzošu emocionālu un dvēselisku radniecību. Antropoloģijas studente Norie Tsuruta no Japānas ierodas Latvijā, lai rakstītu maģistra darbu par suitu novadu. Te viņa satiek vienu no vecākajām suitu sievām Mariju Steimani, sauktu par Ruču, kura nezina ne vārda angliski, toties dzied. Norie iemācās latviešu valodu un antropoloģijas interese pamazām pārvēršas patiesā gara tuvībā, kas neapdziest pat tad, kad Norie spiesta atgriezties Japānā. Turpmāk Latvija un Japāna ir saistīta ar neredzamu un ļoti personisku pavedienu – Ručs raizējas par Norie “tur tālumā”, bet Norie sauc Ruču par savu Latvijas vecmāmiņu un vēlas atgriezties.

Filmas Ručs un Norie režisore ir Ināra Kolmane, galvenais operators Andrejs Verhoustinskis, montāžas režisore Līga Pipare, muzikālā ieraksta režisors un producents Pēteris Pāss, mūzikas autori un izpildītāji Mārtiņš Miļevskis un Rihards Kolmanis, skaņu režisori Ilvars Veģis un Jānis Juhņēvičs, izpildproducente Marta Romanova-Jēkabsone, producenti Jānis Juhņēvičs, Ināra Kolmane un Marta Mannenbach, filmu studija DEVIŅI.

 

Resursi internetā:

Filmas treileris – ŠEIT.

Filmas FaceBook lapa – ŠEIT.

Filma internetā – ŠEIT.

Festivāla “Imagine Euro Tolerance Festival” klips – ŠEIT.

Info par festivālu angļu valodā – ŠEIT.

 

Informāciju sagatavoja:
Marta Romanova-Jēkabsone,
filmas “Ručs un Norie” izpildproducente,
Filmu studija “DEVIŅI”,
e-pasts: marta.rova@gmail.com
mob. 26475178

19.10.2017.

19/10/2017