Nacionālā Kino centra izsludinātā filmu nozares projektu konkursa par valsts finansējuma piešķiršanu 2008.gadā projektu publiska prezentācija notiks no š.g. 15. līdz 17.aprīlim Rīgā, Lācplēša ielas 37 1.stāva konferenču zālē. Prezentācijai atlasīti 19 spēlfilmu, 23 dokumentālo un 18 animācijas filmu projekti. Ekspertu komisiju sastāvs šā gada konkursā:
Spēlfilmu eksperti:
Jānis Putniņš
Ilze Gailīte Holmberga
Atis Amoliņš
Dokumentālo filmu eksperti:
Agris Redovičs
Ilze Gailīte Holmberga
Edgars Trops
Animācijas filmu eksperti:
Uldis Mākulis
Uldis Dimiševskis
Jānis Mitrēvics
Valsts Kultūrkapitāla fonda Filmu mākslas nozares ekspertu pārstāvis NKC administrētajā starpvalstu kopražojumu kultūras programmā: Daira Āboliņa.
Konkursa rezultāti tiks publicēti š.g. 22.aprīlī.
Informācija:
Uldis Dimiševskis, uldis.dimisevskis@nfc.gov.lv, 67358862/26959190
Zanda Dūdiņa, zanda.dudina@nfc.gov.lv, 67358858/26488782
Spēlfilmu projektu prezentāciju laiki 15.04.2008 ir sekojoši:
LAIKS
NR.
FILMAS NOSAUKUMS
KOPR.
STUDIJA
REŽISORS
PRODUCENTS
09:00
1
Tas notika ar viņiem
Tanka
Gatis Šmits
Alise Ģelze
09:15
2
Rūdolfa mantojums
Platforma
Jānis Streičs
Andrejs Ēķis
09:30
3
Trīs dienas
Fa Filma
Juris Poškus
Juris Poškus
09:45
4
Kur pazudis Elvis?
Latsfilma
Una Celma
Una Celma
10:00
5
Pēdējā laiva uz Gotlandi
Film Angels Studio
Jānis Kalējs
Ivo Ceplevičs, Tomas Makaras
10:15
6
Dancis pa trim
Kaupo Filma
Arvīds Krievs
Arvīds Krievs, Jānis Vingris
10:30-10:45
PĀRTRAUKUMS
10:45
7
KK-2679
Klipu Filmu darbnīca
Uģis Olte
Uģis Olte
11:00
8
Ejiet, bērni, rotaļās!
Jura Podnieka studija
Baiba Aizkalna
Antra Cilinska
11:15
9
Mols
Latvijas Kultūras akadēmija
I.Tropa, R.Vimba
Haralds Matulis
11:30
10
LKA studentu filmas
Latvijas Kultūras akadēmija
dažādi
Haralds Matulis
11:45
11
Suņi
Studija Lokomotīve
Aiks Karapetjans
Roberts Vinovskis
12:00
12
Selekcija
Studija Lokomotīve
Elīna Ļihačeva
Roberts Vinovskis
12:15-12:45
PĀRTRAUKUMS
12:45
13
Golfa straume zem ledus kalna
X
Nida Filma
Jevgeņijs Paškēvičš
Jevgeņijs Paškēvičš
13:00
14
Mazie laupītāji
X
F.O.R.M.A.
Armands Zvirbulis
Gatis Upmalis
13:15
15
Dzīve klusumā
F.O.R.M.A.
Dzintars Dreibergs
Gatis Upmalis
13:30
16
Medības
Ego Media
Andis Mizišs
Guntis Trekteris
13:45
17
Paukotājs
Ego Media
Astra Zoldnere
Guntis Trekteris
14:00
18
Elementi
Kompānija Hargla
Laila Pakalniņa
Laila Pakalniņa
14:15
19
Gaismas zīmes
Screen Vision
Ilze Kunga
Guna Stahovska
Dokumentālo filmu projektu prezentāciju laiki 16.04.2008 ir sekojoši:
LAIKS |
NR. |
FILMAS NOSAUKUMS |
KOPR. |
STUDIJA |
REŽISORS |
PRODUCENTS |
09:00 |
1 |
Bermontiāde |
Studija Centrums |
Armands Zvirbulis |
Bruno Aščuks |
|
09:15 |
2 |
Pirmie |
elm media |
Sandijs Semjonovs |
Ieva Ūbele |
|
09:30 |
3 |
Mīklainais miglas karalis. Veiksmes ceļinieki |
Screen Vision |
Andis Mizišs |
Laima Freimane |
|
09:45 |
4 |
Toreiz un tagad |
Ego Media |
Andis Mizišs |
Guntis Trekteris |
|
10:00 |
5 |
Cilvēks no Varka kru |
Ego Media |
Viesturs Kairišs |
Guntis Trekteris |
|
10:15-10:30 |
PĀRTRAUKUMS |
|||||
10:30 |
6 |
Džosera piramīdas noslēpumi |
Ģilde |
Romualds Pipars |
Romualds Pipars |
|
10:45 |
7 |
Agapitova un Igarka |
Sibīrijas bērni |
Dzintra Geka |
Dzintra Geka |
|
11:00 |
8 |
Pretrunīgā vēsture |
Studija Deviņi |
Ināra Kolmane |
Jānis Juhņēvičs |
|
11:15 |
9 |
Rokas |
Studija Lokomotīve |
Dāvis Sīmanis |
Roberts Vinovskis |
|
11:30 |
10 |
Tūrists |
Studija Lokomotīve |
Roberts Vinovskis |
Roberts Vinovskis |
|
11:45-13:30 |
PĀRTRAUKUMS |
|||||
13:30 |
11 |
Vai viegli būt …pēc 20 gadiem |
Jura Podnieka studija |
Antra Cilinska |
Antra Cilinska |
|
13:45 |
12 |
No Laventgeitas līdz 4.maija republikai |
Jura Podnieka studija |
Antra Cilinska |
Antra Cilinska |
|
14:00 |
13 |
Salam Aleikum, Latvia! |
Subjektiv Filma |
Askolds Saulītis |
Askolds Saulītis |
|
14:15 |
14 |
Padoties aizliegts |
Rīgas Kinostudija |
Dzintars Dreibergs |
Elvita Ruka |
|
14:30 |
15 |
Pa-saules skaņa |
Mistrus Media |
Dāvis Sīmanis jr, Gints Grūbe |
Gints Grūbe |
|
14:45 |
16 |
Baronu balle |
X |
Mistrus Media |
Daina Rašenbauma, Gints Grūbe |
Gints Grūbe |
15:00 |
17 |
Latvietis, par kura galvu izsludināta 1000000 USD atlīdzība |
X |
Latsfilma |
Una Celma |
Una Celma |
15:15 |
18 |
Sievietes četros kvadrātmetros |
Latsfilma |
Una Celma |
Una Celma |
|
19 |
Impērija dēlam |
Ave |
Ivars Zviedris |
Ivars Zviedris |
||
15:45 |
20 |
Palavani. Nezināmie cīkstoņi |
X |
Vides filmu studija |
Teimuraz Tsava |
Uldis Cekulis |
16:00 |
21 |
Sniegs |
Vides filmu studija |
Laila Pakalniņa |
Uldis Cekulis |
|
16:15 |
22 |
Pārceltuve |
Vides filmu studija |
Andris Gauja |
Uldis Cekulis |
|
16:30 |
23 |
Šķiršanās bērni |
Vides filmu studija |
A.Bley, I.Bičevska, M.Grauds un citi |
Uldis Cekulis |
Animācijas filmu projektu prezentāciju laiki 17.04.2008 ir sekojoši:
LAIKS |
NR. |
FILMAS NOSAUKUMS |
KOPR. |
STUDIJA |
REŽISORS |
PRODUCENTS |
09:15 |
1 |
Šļurpils |
Screen Vision |
Jānis Kārkliņš |
Laima Freimane |
|
09:30 |
2 |
Spārni un airi |
Lunohod |
Vladimir Ļeščov |
Vladimir Leščiov |
|
09:45 |
3 |
Cūkas laime |
Animācijas Brigāde |
Dace Rīdūze |
Māris Putniņš |
|
10:00 |
4 |
Ledus pavēlnieks |
Animācijas Brigāde |
Ēvalds Lācis |
Māris Putniņš |
|
10:15 |
5 |
Munks un Lemijs: Dzīvais ūdens |
Animācijas Brigāde |
Māris Brinkmanis |
Māris Putniņš |
|
10:30 |
6 |
Mežsargs Toms un citi zvēri |
Animācijas Brigāde |
Jānis Cimermanis |
Māris Putniņš |
|
10:45-11:15 |
PĀRTRAUKUMS |
|||||
11:15 |
7 |
Norīt krupi |
Rija |
Jurģis Krāsons |
Vilnis Kalnaellis |
|
11:30 |
8 |
Skatu meklētājs |
Rija |
Pēteris Noviks |
Vilnis Kalnaellis |
|
11:45 |
9 |
Kad āboli ripo pa jumtu |
Rija |
Reinis Kalnaellis |
Vilnis Kalnaellis |
|
12:00 |
10 |
Sarkanais jātnieks |
Rija |
Māris Pauliņš |
Vilnis Kalnaellis |
|
12:15 |
11 |
Zelta Zirgs |
X |
Rija |
Signe Baumane, Valentas Aškinis |
Vilnis Kalnaellis |
12:30 |
12 |
Lote un Mēness akmens noslēpums |
X |
Rija |
Heiki Ernits, Janno Poldma |
Vilnis Kalnaellis |
12:45 |
13 |
Austras koka pasakas |
X |
JetMedia |
Nils Skapāns |
Inga Prauliņa |
13:00 |
14 |
Baigie meli |
JetMedia |
Baņuta Rubesa |
Inga Prauliņa |
|
13:15-14:45 |
PĀRTRAUKUMS |
|||||
14:45 |
15 |
Burvīga diena |
Jura Podnieka studija |
Nils Skapāns |
Antra Cilinska |
|
15:00 |
16 |
Dzeguze un viņas 12 vīri |
Dauka |
Roze Stiebra |
Ansis Bērziņš |
|
15:15 |
17 |
Briežkopis un Kellē |
Dauka |
Roze Stiebra |
Ansis Bērziņš |
|
18 |
Sieviete un vējš |
A.Bley filmu studija |
Aija Bley |
Aija Bley |