Arhīvs

Filmu programma kinoteātrī K.SUNS

No 23.septembra kinoteātrī K.Suns viena seansa ietvaros tiks izrādītas divas jaunas latviešu filmas – animācijas filma Ursus (10 min.) un dokumentālā filma Ramins (58 min.).Abas filmas Latvijas pirmizrādi piedzīvojušas tikko notikušā kinofestivāla Arsenāls. Desmit minūtes garās animācijas filmas Ursus autors ir mākslinieks Reinis Pētersons. Ogles tehnikā veidotā filma stāsta par lāci, kurš strādā cirkū par motociklistu, bet ilgojas pēc mežonīgās dabas, jo viņam šķiet, ka tur mīt viņa īstā laime. Kādu dienu lācis nolemj visu pamest un dodas uz mežu.
 
Filmas autors un režisors Reinis Pētersons (1981, Latvija) absolvējis Latvijas Mākslas Akadēmijas Vizuālās Komunikācijas nodaļu (2003). Kopš 2000. gada piedalās starptautiskās videomākslas, glezniecības un grāmatu ilustrāciju izstādēs. Pēdējo gadu laikā viņš vairākkārt ticis nominēts un saņēmis apbalvojumus kā bērnu grāmatu mākslinieks. Filma Ursus ir viņa debija animācijā.

Filmu veidojuši Reinis Pētersons, Mārtiņš Dūmiņš, Jēkabs Nīmanis, Ģirts Bišs, Dāvis Sīmanis, Maksims Šenteļejevs, Indra Kadaka, Elīna Zunde, Edmunds Jansons un Sabīne Andersone. Filma veidota animāciju studijā Atom Art, kur tapušas arī tādas skatītāju un starptautisko festivālu atzinību guvušas filmas kā Pavasaris Vārnu ielā (2009), Kā lupatiņi mazgājas (2010) un Šķērgriezis (2005).
 
Savukārt dokumentālā filma Ramins ir latviešu, gruzīnu un lietuviešu kinematogrāfistu kopdarbs, kas tapis, Vides Filmu Studijai sadarbojoties ar gruzīnu scenāristu Givi Ošidariju, lietuviešu režisoru Audri Stoni un operatoru Audri Kemeži.
Filmas galvenais varonis ir leģendārais gruzīnu brīvās cīņas veterāns Ramins Lomsadze, kurš reiz pieveica septiņus pretiniekus 55 sekundēs. Patlaban Raminam ir 75 gadi, un viņš ir nobriedis cīņai ar savu pēdējo un visgrūtāk pieveicamo pretinieku – Vientulību. Viņš dodas ceļojumā cauri Gruzijai uz attālu kalnu ciematu cerībā atrast meiteni, kuru viņš iemīlēja un pazaudēja pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem.
 
Filma Ramins bija viena no septiņām dokumentālajām filmām, kas šī gada jūnijā tika iekļauta 33. Masakavas Starptautiskā filmu festivāla dokumentālo filmu konkursa programmā.
 
Filmas uzņemtas ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.
 
Filmas Ursus treileris

Filmas Ramins treileris

                                         Ursus

22/09/2011