Arhīvs

Filmu pirmizrādes

Vairākas Latvijas filmas šonedēļ piedzīvo starptautisko pirmizrādi festivālos.

Starptautiskajā bērnu un jauniešu filmu festivālā, kas šonedēļ norisinās Zlinas pilsētā Čehijā (27. maijs – 3. jūnijs) starptautisko pirmizrādi piedzīvo animācijas filmas bērniem – Nila Skapāna Es gribu redzēt rūķīšus (Jura Podnieka studija, 2012) un Ingas Prauliņas Blēņu stāsts par vilkiem (Jet Media, 2012). Šajā festivālā demonstrē arī citas animācijas filmas no Latvijas – vairākas Lielā Kristapa balvas saņēmušā animācijas filmu režisora un mākslinieka Reiņa Pētersona stāstu par skumjo cirka lāci – Ursus (Atom Art, 2011) un Jāņa Cimermaņa filmu Korida (Animācijas brigāde, 2012), kas vēsta par jestrās Avārijas brigādes piedzīvojumiem Spānijā, glābjot toreodoru no satrakojušamies vērša.  

Savukārt Latvijas un Igaunijas režisoru Vladimira Leščova un Kaspara Janča animācijas filma pieaugušajiem Villa Antropoff (Lunohod films (LV) un Eesti Joonisfilm (EE), 2012), uzsāk savu starptautisko apriti Krakovas filmu festivāla konkursa programmā, kas norisinās Polijā no 28. maija līdz 3. jūnijam.
 
Teju vienlaicīgi Villa Antropoff tiks demonstrēta arī Horvātijā – festivālā Animafest, kas norisinās Horvātijā no 29. maija līdz 3. jūnijam, kur izrādīs arī Reiņa Pētersona Ursus.
 
Jūnija sākumā Villa Antropoff un Ursus ceļo uz pasaulē vienu no prestižākajiem animācijas filmu festivāliem – Anesī animācijas filmu festivālu Francijā, kurš norisināsies laikā no 4. līdz 9. jūnijam un kur Villa Antropoff piedalās konkursa programmā, bet Ursus – ārpus konkursa programmā.
 
Tāpat šonedēļ pirmo reizi norisinās arī LET’S CEE filmu festivāls Vīnē (Austrija, 28. maijs – 3. jūnijs), kura mērķis ir apkopot un skatītājiem parādīt labākās un jaunākās dokumentālās un spēlfilmas no Centrālās un Austrumeiropas valstīm. Pirmajā pastāvēšanas gadā festivāla programmā iekļautas trīs Latvijas filmas – Lailas Pakalniņas dokumentālā filma 33 zvēri Ziemassvētku vecītim (Hargla, 2011), Audriusa Stoņa (Lietuva) režisētā Latvijas un Gruzijas kopražojuma dokumentālā filma Ramins (Vides filmu studija, 2011) un Armanda Zvirbuļa Latvijas un Austrijas kopražojuma spēlfilma bērniem Mazie laupītāji (F.O.R.M.A., 2009).
 

 
                             Villa Antropoff 
 

30/05/2012