Arhīvs

Filmu pieteikšana RIGA IFF konkursiem noslēdzas 8. jūnijā

Piektdien, 8. jūnijā, noslēdzas pieteikšanās uz Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) konkursiem. Filmu veidotājiem vēl tikai septiņas dienas ir iespēja iesniegt darbus kādam no trim festivāla konkursiem – RIGA IFF pilnmetrāžas filmu konkursam, RIGA IFF – SHORT RIGA starptautiskajam konkursam, kā arī RIGA IFF – SHORT RIGA Baltijas mūzikas video konkursam.

 

RIGA IFF pilnmetrāžas filmu konkursam ik gadu tiek izraudzīti 8 līdz 10 darbi no Baltijas jūras reģiona valstīm (Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Somijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas un Zviedrijas). Konkurss nenosaka ne žanra, ne stila ierobežojumus, tādēļ programmā var tikt iekļauts gan dokumentālais, gan spēles, gan animācijas, gan starpžanru kino. Šī programma veidota, galvenokārt lūkojoties pēc inovatīvas kino valodas un spēcīga individuālā rokraksta.

RIGA IFF balvai izvirzītos pretendentus vērtē starptautiska kinoprofesionāļu žūrija, kuras sastāvā šogad ir Helsinku starptautiskā kino festivāla Love&Anarchy vadītāja Anna Metele, Čehijas Kino centra pārstāve Barbora Ligasova, Igaunijas teātra un kino režisors, pagājušā gada RIGA IFF galvenās balvas ieguvējs Rainers Sarnets, kā arī kinoprogrammu kurators Andrejs Tenesesku, kas pārstāv vienu no vadošajiem kinofestivāliem pasaulē –Toronto starptautisko kinofestivālu (TIFF).

Konkursa laureātiem tiks pasniegta RIGA IFF galvenā balva – sadarbībā ar mākslinieku Ervīnu Broku veidotā Rīgas gaiļa bronzas skulptūra, kas sastāv no 8 daļām, – kā arī naudas balva 2000 eiro apmērā.

SHORT RIGA starptautiskā konkursa ietvaros žūrija izvērtēs 30 interesantākos īsfilmu pieteikumus. Tās sastāvā – animācijas filmu režisore un māksliniece Kintisa Lundgrēna, kas uzaugusi Igaunijā, bet nu strādā Horvātijā, filmu programmu konsultants un veidotājs no Itālijas – Enriko Vannuči, rakstniece un kinokritiķe Ieva Viese-Vigula, kino režisors un pētnieks Jānis Putniņš, kā arī Norvēģijas īsfilmu festivāla Minimalen direktors Pērs Fikse. Šī konkursa uzvarētājs tikas apbalvots ar Sudraba zalkti (sudraba piespraudi ar zalkša zīmi, kas ir visas SHORT RIGA programmas simbols), kā arī saņems naudas balvu 1000 eiro apmērā.

Savukārt SHORT RIGA Baltijas mūzikas video konkursa ietvaros tiks vērtēti labākie Baltijas valstu mūzikas video. Šogad žūrijas sastāvā būs vairāku Vācijas festivālu Mūzikas video un īsfilmu programmu kuratore Džesika Manštetena, dziesmu autors, vairāku grupu un projektu līderis un dalībnieks, andergraunda mūziķis Juris Simanovičs un audiovizuālo mediju māksliniece Inese Vēriņa-Lubiņa. Konkursa uzvarētājam žūrija pasniegs Sudraba zalkti Riga IFF Apbalvošanas ceremonijā.

Starptautiskais kinofestivāls RIGA IFF, kas šogad norisināsies no 18. līdz 31. oktobrim, top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, ES programmas „Radošā Eiropa – MEDIA”, Nacionālā Kino centra un Rīgas domes atbalstu.

Plašāka informācija par konkursiem festivāla mājas lapā: konkursu sadaļā.

 

Vairāk informācijas:

Elīna Kanela
RIGA IFF Mediju koordinatore
E: press@rigaiff.lv
M: +371 26 565 652
4.06.2018.

11/06/2018