Arhīvs

Filmu “Paradīze ‘89” noskatījušies jau vairāk nekā 16 000

Pašmāju piedzīvojumu filmu visu laiku bērniem “Paradīze 89” desmit dienu laikā kopš tās pirmizrādes redzējuši vairāk nekā 16 000 skatītāju, lai gan daudzās Latvijas pilsētās filmas izrādīšana vēl tikai gaidāma. Savukārt kinoteātrī “Splendid Palace” 8. martā filmu demonstrēs lektorija “Latvijas filmas skolu jaunatnei” ietvaros.

 

Kopumā filma tiks izrādīta 161 vietā visā Latvijā, pārņemot gan pilsētu lielākos kinoteātrus, gan kultūras, tautas namus un skolas, tādējādi ikvienam būs iespēja iepazīt vasaru, pēc kuras viss bija citādāk. Daudzviet jau notikuši izpārdoti seansi ar radošās grupas piedalīšanos – piemēram, gan Cēsīs, gan Valmierā ar skatītājiem satikās filmas režisore Madara Dišlere un četras meiteņu lomu tēlotājas Magda Lote Auziņa, Marta Ģertrūde Auzāne, Evelīna Ozola un Līva Ločmele.

“Vakar ar meitu filmu noskatījāmies divreiz pēc kārtas – kā no vienas zāles ārā, tā otrā uzreiz iekšā, tik ļoti viņai patika! Gribot redzēt vēl trešo reizi. Es arī,” sajūsmā dalās kāda filmas skatītāja.

Ceturtdien, 8. martā, pulksten 13:00 īpašs filmas “Paradīze ‘89” seanss ar filmas autoru piedalīšanos notiks kinoteātrī Splendid Palace, kinolektorijā Latvijas filmas skolu jaunatnei. Šajā lektorijā, ko kinoteātris Splendid Palace rīko sadarbībā ar Jaunatnes kultūras portālu Jest;, tradicionāli ar filmas autoriem sarunājas un filmas stāstā iedziļinās skolēnu auditorijas vienaudži, un šoreiz par filmu Paradīze ’89 runās portāla Jest; autore, Nacionālo Mākslu vidusskolas Jaņa Rozentāla mākslas skolas 4. kursa audzēkne  Luīze Lote Nežberte.

Šī spēlfilma pieaugušajiem filmas skatītājiem dod iespēju atgriezties bērnības paradīzē, sajust 1989. gada vasaras noskaņu un atcerēties bērnības saulainās vasaras, savukārt gados jaunākiem skatītājiem ir iespēja paskatīties, kā dzīvoja un spēlējās viņu vecāki savā bērnībā, cik patstāvīgi viņi bija šajā vecumā; bērni var uzdot jautājumus un, iespējams, kaut ko pārņemt arī savā ikdienā.

Filmā Paradīze ‘89 piedalās latviešu aktrises Baiba Broka un Guna Zariņa, kā arī aktieri Ivars Krasts, Kaspars Gods un operdziedātājs Nauris Puntulis. Galvenajās lomās filmā iejūtas skolnieces Magda Lote Auziņa, Marta Ģertrūde Auzāne, Evelīna Ozola un Līva Ločmele. Filma tapusi  filmu studijā Tasse Films un to producējušas producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze. Filma ir Latvijas un Vācijas producentu kopražojums un viena no sešām spēlfilmām Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei.

Madaras Dišleres filma ir ne vien nozīmīga Latvijas vēstures posma ekranizējums, bet arī būtisks veikums Latvijas kino – filma var lepoties ar skaitliski lielākajiem masu skatiem, kuru tapšanā, rekonstruējot Baltijas ceļu, piedalījušies vairāk nekā 700 dalībnieku. Tāpat, veidojot filmu, restaurēta Tautas frontes līdera Daiņa Īvāna leģendārā 1989. gada 23. augusta radio runa, kura nebija saglabājusies nevienā radio audio arhīvā.

Informācija par filmas seansiem visā Latvijā apkopota portālā LSM.LV – ŠEIT

 

6.03.2018.

06/03/2018