Arhīvs

Filmu festivālam 2Annas pieteikts rekordliels filmu skaits

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS  šogad saņēmis rekordlielu pieteikumu skaitu – kopumā gandrīz 4200 filmas no 120 valstīm, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā 2016. gadā. Starptautiskajā konkursā pieteiktas 3559 filmas, bet vidēja garuma konkursā – 438. Šogad festivāls pirmo reizi organizē filmu konkursu, kurā iesniedzamas tieši bērnu un jauniešu auditorijai adresētas filmas, un šajā kategorijā pieteikumu skaits ir vērā ņemams – 292 filmas. Filmas varēja iesniegt no februāra līdz 15. jūlijam platformā FilmFreeway. Līdz 15. augustam vēl turpinās filmu pieņemšana Baltijas konkursam.

Šogad 2ANNAS norisināsies no 28. novembra līdz 3. decembrim, kad rūpīgi atlasītu filmu programmu papildinās vērtīgas diskusijas, neaizmirstamas ballītes un citi pasākumi. Festivālu veidos četras konkursa, kā arī vairākas tematiskās programmas. 2017. gadā izvēlētā fokusa tēma “AUTSAIDERI” apskatīs veidus un iemeslus, kas liek cilvēkiem vadīt dzīvi ārpus ierastajām sabiedrības normām un paradumiem. Tēmas ietvaros tiks veidotas filmu programmas, kas veltītas sabiedrības grupām un indivīdiem, kuri kļuvuši par autsaideriem pēc pašu izvēles vai sabiedrības spiediena rezutātā, un skatītājiem būs iespēja ielūkoties alternatīvās dzīvesveida formās, queer (citādā) kultūrā un stāstos par tiem, kuri dzīvo ārpus likuma, sabiedrības un naudas sistēmas.

Savā 22 gadu ilgās pastāvēšanas laikā festivāls 2ANNAS ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem īsfilmu festivāliem Baltijā, un kino baudītājiem ir ticis piedāvāts ļoti plašs kino spektrs – sākot no art house, līdz pat Amerikas Kinoakadēmijas balvai nominētām filmām, savukārt Baltijas filmu skatēs bijuši sastopami gan studentu radīti, gan jau atzinību guvušu latviešu režisoru veidoti darbi.

Festivāla oficiālais organizators ir studija „URGA”. Festivāla mērķis ir padarīt pieejamu aktuālāko Eiropas un pasaules kino Latvijas skatītājiem, kā arī sekot Baltijas filmu mākslas attīstībai un tendencēm. 2ANNAS meklē darbus, kas pārkāpj kino tehniskās un mākslinieciskās robežas, dodot vietu eksperimentiem un jaunatklājumiem.

Informācija par festivālu
http://www.2annas.lv/
https://www.facebook.com/2AnnasIFF/

Informāciju sagatavoja
Ieva Strauta
ieva.strauta@2annas.lv

24.07.2017

25/07/2017