Arhīvs

Filmu cikla “Latvijas kods” izlase LTV1 ēterā

Kamēr šāgada “Latvijas koda” konkursam 2. martā tikai noslēdzas pieteikumu pieņemšana, no 2. marta līdz 27. aprīlim katru ceturtdienu 21.45 LTV1 kanālā būs skatāma filmu cikla “Latvijas kods. Latvija šodien” izlase, kurā ietilpst četru gadu laikā projekta ietvaros tapušās dokumentālās īsfilmas.

 

Izlase sastāv no deviņiem latviešu režisoru veidotiem šodienas Latvijas portretējumiem – Ivara Zviedra un Ineses Kļavas filma par pierobežas iedzīvotājiem Štābs Ipiķi; Dzintara Dreiberga stāsts par uzņēmēju Viktoru Lones soms; Adriānas Rozes filma par mūsdienu pilsētniekiem Rīgas kungi; Aigas Skrīveres stāsts par divām nepilngadīgām mātēm Tikai bērns; Ivara Zviedra stāsts par Murjāņu ģimnāziju Skola “”Murjāņi”; Dāvja Kaņepes filma par talantīgiem jauniešiem cietumā Bez viņiem; Armanda Zača stāsts par krievvalodīgo jaunieti, stand-up komiķi Deniss; Kārļa Lesiņa ceļojuma stāsts par satuvināšanos ar vectēvu Vectēva tēvs un Daiņa Kļavas filma par valodas bagātību Runātāji.

Kā jau katru gadu, arī šogad Latvijas Televīzija sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu (VKKF) un Nacionālo Kino centru (NKC) ir izsludinājusi atklātu konkursu “Par dokumentālu īsfilmu izveidi ciklam Latvijas kods. Latvija šodien”, kas norisināsies jau piekto gadu pēc kārtas. Konkursa pieteikumus var iesniegt no šī gada 31. janvāra līdz 2. martam.

Konkursa mērķis ir atbalstīt tādu filmu tapšanu, kuras dokumentē Latvijas dzīvi, vidu un cilvēkus un meklē individuālajos stāstos plašāku sociālu, kultūras un vēstures kontekstu, atsedz laikmetam raksturīgas tendences dažādās dzīves jomās. Visas filmas  realizējas vizuālu liecību kopumā – Latvijas portretējumā. Tas ir gluži kā veidot mozaīku, kad pilnīgi atšķirīgi un unikāli mozaīkas gabaliņi viens otru papildina un kopā veido vienu veselumu.

Visas Latvijas koda filmas ir skatāmas lsm.lv mājaslapā ŠEIT.

 

Papildinformācija:
Dace Jansone
LTV komunikācijas vadītāja
Tālr. 67200851
Mob. 28655072

1.03.2017.

01/03/2017