Arhīvs

Filmas SPĒLMANIS pasaules pirmizrāde notiks Sansebastjanas filmu festivālā

Latvijas – Lietuvas kopražojuma filmas Spēlmanis (režisors Ignas Joninas) pasaules pirmizrāde notiks Sansebastjanas filmu festivālā Spānijā, kas norisināsies no 20. līdz 28. septembrim.

Spēlmanis ir viena no programmā New Directors iekļautajām filmām, kas sacentīsies par galveno balvu – Kutxa New Directors Award. Kopumā šajā programmā tiks izrādītas 16 jauno režisoru pirmās vai otrās spēlfilmas, pārstāvot plašu valstu spektru – sākot no Spānijas, Meksikas un Čīles, līdz pat Francijai, Vācijai, Ukrainai un Ķīnai.
 
Par galveno balvu, kura ir ne vien nozīmīga ikvienam debitējošam režisoram, bet arī finansiāli lielākā šī brīža festivālu apritē, lems starptautiska piecu cilvēku žūrija scenāristes Marinas Stavenhāgenas (Marina Stavenhagen, Meksika) vadībā. Atbildīgo lēmumu līdz ar viņu pieņems režisors un kopš šī gada arī Pamplonas starptautiskā dokumentālo filmu festivāla mākslinieciskais direktors Oskars Alegria (Oskars Alegria, Spānija), producente Karmena Kobosa (Carmen Cobos, Spānija), Larošelas starptautiskā filmu festivāla mākslinieciskā direktore Sofija Miruza (Sophie Mirouze, Francija) un Karlovi Vari Starptautiskā filmu festivāla mākslinieciskais direktors Karels Ohs (Karel Och, Čehija)
 
Sansebastjanas filmu festivāls ir viens no nozīmīgākajiem A klases festivāliem, kas lepojas gan ar BAFT (Britu filmu un TV akadēmijas,) FIAPF (Starptautiskās kinoproducentu asociācijas), gan FIPRESCI (Starptautiskās kinokritiķu asociācijas) akreditācijām. Iepriekš Latvijas vārdu Sansebastjanas festivāla vēsturē spoži ierakstījusi Herca Franka dokumentālā filma Septiņi Simeoni, kas 1991. gadā saņēma balvu kā labākā dokumentālā filma.
 
Filmas centrā ir Vincents – talantīgs ātrās palīdzības mediķis, kurš aizraujas ar azartspēlēm. Aizvien biežāk nokļūstot finansiālās grūtībās, Vincents spiests meklēt risinājumu un dara to visai radoši, izveidojot spēli, kurā likme ir pacientu dzīvība vai nāve. Taču kādā brīdī Vincentam nākas izšķirties starp azartu, kas turklāt nes iespaidīgus ienākumus, un romantiskām jūtām. Un šī izvēle kļūst bīstama.
 
Spēlmanis ir pirmā Latvijas – Lietuvas kopražojuma spēlfilma, kas tapusi pēdējo 20 gadu laikā, un arī pirmā no abu valstu spēlfilmām, kas kopš neatkarības atgūšanas iekļauta šī festivāla programmā.
Filmas producenti: Latvijas studija Lokomotīve un Lietuvas studija Uļjana Kim.
Filma tapusi ar Nacionālā Kino centra, Lietuvas Kultūras ministrijas, MEDIA un Eurimages atbalstu.
 
Filma Spēlmanis Latvijā tiks izrādīta šī gada nogalē.
 
Papildu informācija: http://www.losejas.lt/en/
 

 

20/09/2013